PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Leon Twin Drive, hibrid ekologjik nga Seat

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Leon Twin Drive, hibrid ekologjik nga Seat   Thu Jan 29, 2009 2:21 pmSeat nė qendrėn e vet teknike afėr qytetit tė Barcelonės ka paraqitur prototipin e automjetit hibrid i cili punon me naftė dhe energji elektrike. Modeli bart emrin Leon Twin Drive Ecomotive, derisa shitja komerciale e tij pritet nė vitin 2014.
Seat ka paralajmėruar se modeli i ri do tė mund tė punoj ekskluzivisht nė energji elektrike gjatė vozitjes nėpėr mjedise urbane, respektivisht nė distanca tė shkurtra, derisa nė kilometra mė tė mėdha motori do tė aktivizohet me naftė.

Punėt ende janė duke u kryer nė frena, goma, sisteme tė ftohjes, derisa inxhinierėt e prodhuesit Seat theksojnė se do tė nevojiten ndryshime thelbėsore nė elektronikėn e modelit e ri.

Leon Twin Drive Ecomotive, i cili pėr punė aktualisht pėrdorė bateritė litium-jon, jep tė kuptojmė se Seat edhe nė tė ardhmen do tė punojė nė zhvillimin e modeleve “tė gjelbra”.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Leon Twin Drive, hibrid ekologjik nga Seat
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: