PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Me pirateri merren bandat dhe terroristėt

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Me pirateri merren bandat dhe terroristėt   Thu Mar 05, 2009 2:20 pmNė mėnyrė qė publikut tė gjerė, mė sė shpeshti atyre qė nuk janė tė udhėzuar, tu sqarojnė mė pėr sė afėrmi piraterinė digjitale, pėrfaqėsuesit e industrisė muzikore e filmike kanė gjetur njė ndėrlidhje me kėtė punė tė paligjshme – terrorizėm dhe banda.
Shtėpia analitike RAND ka publikuar njė studim bukur interesant i cili drejtpėrsėdrejti lidh piratizimin e materialeve digjitale me terrorizmin dhe pjesėmarrjen nė banda tė rrugės. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė tentohet tė gjendet kjo ndėrlidhje.

Studimi i emėruar “Film Piracy, Organized Crime, and Terrorism” pohon se grupet terroriste shfrytėzojnė piratizimin e filmave pėr tė financuar punėn e tyre, derisa bandat e organizuara e shfrytėzojnė kėtė punė, respektivisht shpėrndarjen nėpėr rrugė tė materialeve tė piratizuara, gjithashtu si njė burim tė rėndėsishėm tė financimit.

Nuk do tė debatojmė pėr ndikimin dhe vendin e piratizimit tė materialeve digjitale nė shoqėrinė e sotme dhe vetėm do tė theksojmė faktin se studimin e pėrmendur e ka financuar Shoqata filmike e Amerikės (MPAA), kėshtu qė aspak nuk na ēudisin rezultatet e tij.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Me pirateri merren bandat dhe terroristėt
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Shifra tmerruese: 70.000 prostituta shqiptare sot merren me "zejėn" e seksit nė Evropė?!
» Arben Sylejmani:Britania pėrballet me rrezik tė paparė nga terroristėt ISIS-it dhe tė Al-Kaidės

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: