PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Automjet i bazuar nė kod tė hapur

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3719
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Automjet i bazuar nė kod tė hapur   Thu Mar 05, 2009 2:21 pmNjė nga konceptet mė interesante tė paraqitura nė panairin e automjeteve nė Gjenevė, nga pikėpamja teknologjike, ėshtė koncepti i automjeteve EDAG softueri i tė cilėve ėshtė i bazuar nė kodin e hapur.
Secili automjet nė ditėt e sotme, pos harduerit, ka edhe njė masė tė madhe tė softuerit i cili udhėzon elektronikėn ēfarė tė bėj. Mirėpo, kjo ėshtė hera e parė qė shohim njė automjet teknologjitė e tė cilit janė tė kodit tė hapur, qė do tė thotė se programuesit dhe ekspertėt tjerė (duke respektuar licencat pėrkatėse) mund tė ndryshojnė apo kontribuojnė funksioneve tė reja.

Mirėpo kėtu nuk ėshtė fundi i inovacioneve tė kėtij koncepti tė kompanisė EDAG.

Ndriēimi i brendshėm i automjet pėrdorė ekrane OLED, derisa njė prej tyre gjendet nė pjesėn e prapme tė automjetit i cili sipas nevojės mund tė shfaqė fotografi e porosi; njė shembull i njė pėrdorimi tė tillė ėshtė lajmėrimi se automjeti ėshtė prishur.

Nė fund, nuk duhet tė pėrmendet se automjeti ėshtė elektrik dhe e vė nė funksion bateria litium-jon. Pėr fat tė keq, jemi bukur tė sigurt se diēka tė kėtillė nuk do tė shohim nė treg edhe disa vjet.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Automjet i bazuar nė kod tė hapur
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Milaim Delija: Letėr e hapur Daut Demakut (mbi kuptimin e mendimit pozitiv)
» Nuhi Bytyēi:Letėr e hapur Kryetarit tė Komunės sė Prizrenit
» Njė orė mėsimi nė njė shkollė tė mesme amerikane, rreth krijimtarisė sė shkrimtares Kozeta Zylo
» Dashmir Osmani: Letėr e hapur drejtuar Ali Ahmetit
» Agim Doēi i shkruan Ismail Kadarese: Perseri nje "Leter e Hapur"...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: