PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?   Fri Mar 06, 2009 12:16 pmJanė paraqitur thashethemet se pajisja Palm Pre ėshtė shtyrė pėrbrenda kompanisė, qė do tė mund tė ndikojė nė datėn e paraqitjes sė kėtij telefoni tė menēur.
Sipas raportimeve tė portalit TinyComb, Palm brenda kompanisė ka shtyrė paraqitjen e telefonit Pre. Burim i thashethemeve gjoja ėshtė njė i punėsuar i kompanisė Pal, e nėse kjo do tė reflektohet nė datėn e lansimit tė kėtij celulari tė shumėpritur ende mbetet e panjohur. Ishte paraparė qė Pre tė paraqitet nė mesin e kėtij muaji, gjė qė do tė jetė shumė e vėshtirė nėse informacionet e fundit dėshmohen tė janė tė sakta.

Gjatė paraqitjes sė parė tė kėtij celulari Palm kishte deklaruar se ai do tė del nė treg nė pjesėn e parė tė kėtij viti. Ėshtė interesante se nė tė gjitha paraqitjet e tij gazetarėt nuk e kanė pasur rastin ta pėrdorin pajisjen me duart e tyre. Nė vend tė kėsaj, mundėsitė e celularit dhe sistemit tė tij operativ i kanė demonstruar tė punėsuarit e kompanisė qė ėshtė sinjal i mundshėm se ai ka qenė (ėshtė) nė fazėn e hershme tė zhvillimit tė tij.

Palm ka refuzuar tė komentojė thashethemet dhe e vetmja gjė qė porosisin ėshtė se zhvillimi i celularit po ecėn sipas planit.

Ndryshe, Palm Pre ėshtė njė telefon i menēur (smartphone) rrėshqitės i pajisur me ekran prej 3.1 inēėsh tė ndjeshėm nė prekje (320 x 480 pikselsa), me tastierė tė plotė, kamerė prej tri megapikselash, 8GB hapėsirė tė dhėnave, mbėshtetje pėr MMS, konektorin prej 3.5 milimetrash pėr dėgjuese, Bluetooth, GPS, mbėshtetje pėr HSDPA, qasje microUSB, sensor i cili e ndal dritėn e pajisjes kur ta mbėshtetni pėr veshi dhe sensora tjerė tė cilėt rrisin ndriēimin e pajisjes sė ekranit nė kushtet e ndriēimit tė dobėt, mundėsi multimediale dhe shumė shtojca tjera interesante.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Shtyhet paraqitja e celularit Palm Pre?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: