PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Tata Prima – koncept i bukur indian

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Tata Prima – koncept i bukur indian   Fri Mar 06, 2009 12:16 pmGjiganti indian Tata gjatė viteve tė fundit po tėrheq shumė vėmendjen e publikut. Pasi qė modeli i lirė Nano ka tronditur industrinė e automjeteve nė botė, indianėt paralajmėrojnė edhe disa modele tė reja.
Nė panairin e automjeteve nė Gjenevė kanė paraqitur disa koncepte, nė mesin e tė cilėve mė interesanti duket tė jetė limuzina e quajtur Prima.

Automjeti me largėsi prej 2.7 metrash nė mes boshteve, sipas pohimeve tė konstruktorit ofron komoditet tė madh brenda tij.

Kur dizajni ėshtė nė pyetje, ėshtė e dukshme ngjashmėria me disa nga modelet ekzistuese. Megjithatė, nuk bėhet fjalė pėr plagjiat. Pėr dizajn ėshtė kujdesur shtėpia e njohur dizajnuese italiane Pininfarina.

Prima do tė mund tė gjendej sė shpejti nė tregun evropian, ndoshta qysh nė vitin 2011. Nė ēdo rast, para kėtij automjeti nė skenė do tė paraqitet modeli Nano, por nė versionin mė tė pasuruar dhe mė tė siguruar pėr blerėsit evropianė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Tata Prima – koncept i bukur indian
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» AGIM GASHI:NJE URIM PER FEJESEN
» Unė e dua jetėn-Ėshtė e bukur!-poezi nga-Raimonda Moisiu
» Monda Korca: Dielli e mimozat kurre nuk ndricuar me bukur se ate dite...- Meditim Esse - nga Raimonda Moisiu
» Nje liber ne gjermanisht i Artistes Alida Hisku eshte nje dhurate e bukur per cilindo...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: