PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Del Piero ėshtė lojtari mė i dashur nė Itali

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3976
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Del Piero ėshtė lojtari mė i dashur nė Itali   Fri Mar 06, 2009 2:04 pm

Ikona e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka kryesuar njė sondazh nga kompania “Panini”, duke dalė pėrpara Buffonit, Ibrahimovicit, Lavezzit dhe Leite Kaka.
Kompania me qendėr nė Modena ka filluar sondazhin nė dhjetor tė vitit 2008, ndėrsa kanė votuar mė shumė se 200.000 njerėz nė faqen e internetin ose me anė tė telefonave.

Legjenda bardhezi, Alex Del Piero ka fituar numrin mė tė madh tė votave, duke e lėnė nė vend tė dytė bashkėlojtarin e tij, Gianluigi Buffon.

I treti ėshtė renditur, ylli i Interit, Zlatan Ibrahimovic, ndėrsa top-pesėshin e kanė mbyllur, sulmuesi i Napolit, Ezequiel Lavezzi, dhe superylli i Milanit, Kaka, tė cilėt zunė vendin e katėrt, respektivisht tė pestin.

Nga votuesit ėshtė kėrkuar ta votojnė edhe njėmbėdhjetėshin e preferuar nė Serie A, ndėrsa mė shumė vota ka marrė ky formacion (3-4-3):

Buffon (Juventus)- Maicon (Inter), Chiellini (Juventus), Gamberini (Fiorentina)- Kaka (Milan), Hamsik (Napoli), Cristiano Doni (Atalanta), Nedved (Juventus)- Lavezzi (Napoli), Ibrahimovic (Inter), Del Piero (Juventus).
Back to top Go down
View user profile
 
Del Piero ėshtė lojtari mė i dashur nė Itali
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sejdi Berisha:Kujtimi pėr mėsuesin tim, pėr ėndrrėn e shkrimit...!
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Eliza Dushku prezantoi sot nė Tiranė, "E dashur Shqipėri"
» Agim Gashi:Je njė moter engjėllore
» URIME DIPLOMIMI I DASHUR BURIM GASHI

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: