PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Barcoletat Ketu !!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Barcoletat Ketu !!   Wed Feb 04, 2009 1:35 pm

First topic message reminder :

ne lokalin e pylli ishte kamarier ariu.Vjen lepuri tape fare,ulet dhe i thote
lepuri-ari 2 birra te q..robt
ariu i sjell birrat dhe i thote-kujdes,se do te gozhdoj te dera
lepuri prape-ari 2 birra te q..robt
ariu prape i thote-hera e fundit,mbylle se te gozhdova
lepuri i thote prape-o ari a ke gozhda?
ariu-jo
lepuri- edhe 2 birra te q..robt

_________________
Back to top Go down
View user profile

AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:46 am

Goni me prinderit kish shkuar ne kishe. Pasi prifti mbaron se theni lutjen e fundit, Goni u kerkon prinderve te takoje priftin se do ta pyese per dicka me shume rendesi. Prinderit pranojne dhe afrohen tek prifti.
Goni : Ti the se trupat e njerzve vijne nga pluhuri (dheu) dhe se kur vdesim trupat tane kthehen perseri ne pluhur !
Prifti : Po ashtu eshte.
Goni : "At'here ti me mire hajde i here ke shpia ime e shif se c'po ndodh poshte krevatit tim se aty o po vdes o po lind dikush !!!"

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:47 am

Njeri banonte ne katin e dyte dhe del ne dritare per te pire cigare, kur mbaron cigaren e hedh nga dritarja jashte mirepo i bie njerit ne koke i cili thote: Po ti o ske tavull ne shtepi?
I pergjigjet: Pse ste doli cigarje ty e dashke me tavull kokes me mire?
Nje pedagoge po perfundonte se dheni informacionet e fundit, nxenesve te saj mbi provimin e fundit, qe do te benin diten tjeter. E mbylli duke thene qe nuk do kishte justifikime per ato qe nk do mernin pjese ne provim, vetem nese do behej fjale per ndonje aksident, ose vdekjen e ndonje te afermi.
Nje tip shakaxhi qe gjendej i ulur ne fund te salles, pyeti me nje fare cinismi: ?Ndermjet ketyre motiveve te justifikueshme, mund te perfshijme, lodhjen estreme, prej aktivitetit seksual?? Salla shpertheu nga te qeshurit, ndersa pedagogja, priti me qetesi qe salla te pushonte. Pa nga djaloshi dhe i?u pergjigj: ?Ky nuk eshte je motiv justifikimi. Meqenese provimi do jete tip testi, mund te shkruaje dhe me doren e majte?.ose dhe mund te pergjigjet ne kembe, nese nuk mund te ulet?.?
nje koncert ne MIlano ne orkester ishte dhe nje shqiptar nga Devolli qe i binte pianos.Pasi filloi shfaqja degjohet nje ze nga publiku qe bertet devolli.Dhe kjo perseritet disa here.Pasi mbaron shfaqja shkon devolliu dhe takon kete.E pyet nga je dhe ky i thote shqiptar.Po njihemi gje e pyet.Jo i thote ky.Po nga e morre vesh qe jam devolli.I thotoe ky tjeteri:-kur u ulen pianistet e tjere afruan karrigen te pianoja kurse ti u ule njehere dhe afrove pianon prane vetes.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:47 am

Nje i ri hyrine nje farmaci per te blere ilace, duke lene motorin jashte. Kur del nuk e sheh me..sepse ia kishin vjedhur dhe fillon te bertase: ?ME KTHENI SHPEJT MOTORIN KETU, O DO BEJ ATE QE KA BERE GJYSHI IM!?
Hajduti duke degjuar kercenimet trembet dhe ia kthen motorin dhe e pyet: ?Tani qe ta ktheva motorin do me thoni se c?ka bere gjyshi juaj??
Dhe i riu ia ktheu: ?U kthye ne shtepi ne kembe??

Dashuri me shikim te pare , te dy duan te martohen dhe ajo e fton te njohe prinderit e saj, por i thote te kete kujdes, sepse jane shume formale.
Kur arrijne shikon nje goxha rezidence; ?Cfare vile! Cfare perku! Duhet te bej ptjeter figure te mire?
Gjate darkes se mrekullueshme, ndoshta nga emozioni, i shpeton keqazi, kaka.
Mendon: ?Se them qe duhet te shkoj ne banje e kthehem pas 5 min do e kuptojne se kam shkuar te bej kaken dhe nuk eshte mire, do them qe jam magjepsur nga parku i tyre dhe po shkoj te thith pak ajer te paster.?
U tha u be dhe ben nje kake te pabesueshme pas nje peme.
Ben te vishet dhe sheh qe kaka nuk eshte.
I habitur jashte mase fillon te kerkoje, kur vjen e fejuara dhe I ati:
?-I dashur, cfare po ben??
? Me humbi ora me duket se me ka rene ketu!?-dhe mendon?.?nese shkelin kaken jam i mbaruar?
I ati i habitur:
?-C?gjera te cuditeshme po ndodhin sonte ne park?.ti qe humb oren??breshke qe ecen me nje kile kake mbi kurriz??

Mesuesja : Nqs ne njeren dore kam 6 portokalle dhe ne doren tjeter kam 7 , cfare do kem si perfundim?
Goni : Duar vertet te medha !!!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:48 am

Mesuesja pyet Gonin se ku i kishte detyrat e shtepise. Goni i thote se ia kishte ngrene qeni.
Mesuesja : Une kam qene mesuese per 15 vjet dhe ti kujton se do te besoj?
Goni : Te betohem mesuese qe eshte e vertete , mu desh qe ta detyroja ate qen, po me ne fund e hengri fletoren ama !

E ben njezete vjetsh kur e sheh te nisur
Por i jep dyzete ,kur seshte e stolisur
Kur lyen surratin behet cupe e re,
Por kur nuk lyhet frike prej saj ke!
Kater - pese rrudha mbi balle i shihen
Dhe kockat e thata nje nga nje i njihen.
Do ti fshehe vitet , por lodhet me kot,
Nate e dite e gjora po i qan me lot

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:49 am

Kur ve kurore plaku ose plaka ,
cu shkoi lezeti e cu shua flaka
Sju kam zili , as qe me ze nakari,
martesa e tyre mban pak ere varri

Babai i nje femije 6 vjec vjen ne shtepi pasi kishte qene disa dite me sherbim. Sheh se i biri po bente xhiro me nje biciklete te re dhe u habit.
E pyeti se si e bleu kete biciklete dhe djali i thote : "Kur ti ishe me sherbim ai xhaxhi postieri erdhi disa here tek shtepia jone me lule ne dore, me bleu kete bicikleten dhe me tha te beja xhiro te gjata !"


Burre e grua kane 6 femije dhe babai kaq krenar sa fillon ta therrase te shoqen ?Nena e te gjashteve?, gruaja eshte inatosur, por nuk I thote asgje te shoqit. Nje nate dalin me disa miq dhe ne nje fare ore, I shoqi pas nje fare kohe, deshiron te kthehen ne shtepi I therret se shoqes : -Eja shokojme ?Nena e te gjashteve?.
Gruaja: -Te marr -ton dhe erdha ?Babai i te katerve

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:49 am

Mesuesja u beri nje pyetje nxenesve: Kush me thote se c'pjese e trupit shkon ne parajse me pare?
NjE vajze e vogel thote : Mendja mesuese ,se pa mendje nuk shkohet atje !
Mesuesja e pergezon per pergjigjen.
Nje djale tjeter thote "zemra" sepse ai qe ka zemer te mire shkon atje!
Goni ngre doren dhe thote : Un mendoj se kembet shkojn' ne fillim ! Mesuesja e habitur i kerkon shpjegim dhe djali vazhdon : Po se mbreme kur po kaloja nga dhoma e prinderve pashe se mami i kish ngritur kembet siper dhe po thoshte : O Zot se po vij edhe une !!!
( ne qejf po vinte pse c'kujtuat ju

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:49 am

Pas dasm?s ?-ti i ri drejtohet n? hotel p?r ta filluar jet?n e re. Dh?ndri i ri i shqet?suar nga ajo q? po e pret mundohet pes? minuta p?r ta futur qel?sin n? vrim? p?r ta hapur der?n. "H?", i drejtohet nusja e re, "mir? po na fillon jeta e re, ?!"

Teksa po hante mengjes Goni i vogel pyet te jemen : Mami pse babi ka mbetur pa floke fare ne koke ?
"Po ngaqe mendon shume , edhe per gjera te kota ndonjehere" - ia ktheu e ema duke menduar se i kish dhene nje pergjigje te goditur.
Goni mendohet pak dhe ia kthen : "Po ti pse ke kaq shume floke???"

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:50 am

Goni po ecte ne rruge duke pire nje cigare. Nje plak e shikon dhe i thote : Po ti je shume i ri per cigare mor djale? Pa me thuaj sa vjec je?
"Gjashte "- i thote djali.
"Po kur fillove te pish cigare?"- vazhdon plaku.
"Pasi mbarova se beri dashuri per here te pare"-thote Goni.
"E sa vjec ishte ti atehere?"- pyet plaku.
"Nuk e mbaj mend se isha bere tape fare"- tha Goni.

Goni vjen me vonese ne klase dhe perpiqet te futet me ngadale e pa zhurme pa e pare mesuesja . Por asaj nuk i shpeton kjo dhe e qorton djalin :"S'ke turp, dil jashte tani dhe futu sic i ka hije nje nxenesi me kulture. Pse keshtu hyn edhe babai yt kur vjen ne shtepi?"
Goni skuqet ne fytyre dhe del perjashta. Pas disa minutash Goni hap deren me force , duke mbajtur nje shishe birre ne dore e 1 cigare ne buze dhe i drejtohet mesueses : He moj shpirt, po m' prisje e?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:50 am

Gruaja te shoqit: ?Ka pak kohe qe nje ide me vjen rrotull, ne koke?
I shoqi: ?Mos u shqeteso, heret o vone, do vdese nga vetmia??

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:50 am

Kishin qen nje her tri shoqe edhe po bisedonin mes veti-njera tha se neser ka me ra bor 40 cm,ja krisi tjetra edhe po thot neser ka me qen nxet 30 grad-e treta po kujtohet edhe nuk po flet hiq,edhe njera po e pyet ha moj qa ki qe spo fol?!!!Ajo u pergjigj-po kujtohem qysh kemi me hek gjith at bor ne tan at nxeht.....

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:50 am

Ishin Perla Tenka Dhe Fiqa: I Thot Tenka Fiqes Moreti Ti Je E Dobet Prishesh Shpejt As 100kg Smun Mei Qu, E Ki Motorrin Bythe.
Fiqa Po I Thot Tenkes Ma Mir? Motorrin Bythe Se Penisin Ne Ball?

Ni BMW X5 e parkirume ne semafor pi kerset diqka permas .. Ni fiqe skish mujt mu nal edhe i ka mshu ... Kur ja kish pas qit BMW-se ne kompjuter ...New Hardwere Found .....demek si me i hi USB permas hahahah

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:51 am

Ni porshe e shpejt po sillet neper prishtine edhe po nalet me ni ven me ni semafor ...aty ngat po nalet edhe ni djale me biciklet..Po niset porsheja kur po e sheh ne pasqyre at djalin krejt ngat tu i ardh,,, Pe mush ky porshen nja 100 km / h edhe po kqyr ne pasqyre kur apet ai djali krejt ish kuq po apet permas i rrike....po qartet ky me porshe po del rruges te veterrnikut ne prishtine edhe pe mush gati 200 km /h edhe ma rruga krejt tenalze , edhe po menon vet me veti ky i porshes eee qitash garant ska mujt mem nxan .. kur pe sheh at djalin apet permas ...pe nal kerrin edhe po del e po i thot kti djalit " a bon met vet bre diqka " - i thot ky djali oo vet qa dush veq kadal te heki qit kaish te pantollave qe mu ka kap ne pasqyren tane

Nja dy hackera tu ec rruges pe shohin ni femer te forte shume edhe po i thoti njani ..kokok kqyre qfar Properties-i paska .. pe kqyr ky tjetri mire e mire edhe po i thot le be se veq Read Only koka


Ni pasanik e kish pas kojshi te pare ni fukara edhe cdo dite ja jepke ka 2 euro per buke e qisi sene.... Ni dite po ja jep 1 euro... Apet 1 eur, e apet qashtu edhe ni dite ky fukaraja spo durohet edhe po i thot a po me kallzon pse tash spo mi jep ka 2 euro po veq ka 1...

Pi thot ky pasaniki e po tash e kom nis me maru ni shpi e po duhet me kursy...
U qu ky fukaraja e po ja rras do shpulla edhe i tha : Marre spo te vjen, pis bre , me pare te mia po don me ba shpia

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:51 am

Kullerat

Shkojn dy kullera per tu rigjistruar ne fakulltet dhe nuk din asgje,nje katunar ju ndihmon ne provim edhe mbasi dalin prej provimit i thojn kullerat atij katunarit hajde e pina nga nje caffe. Ai shkon edhe kur ulen ne tavoline e pyesin a je Hip hop a R N B ?Ai thot jo gashi jam une .

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:51 am

PYETJE E NJE FEMIE

Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjecar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:51 am

Fjalor shqip- shqip

--------------------------------------------------------------------------------

Shoqe:--i thuhet personit te seksit femer,seksualisht te kundert
me ty,me te cilen ke nje deshire te shfrenuar per te bere seks.

Shok:--i thuhet personit te seksit mashkull, seksualisht te njejte me ty, me te cilin nuk te shkon mendja asnjehere per te bere seks.

Arkitekt:-- i thuhet personit qe nuk eshte aq i zoti, per tu bere inxhinier...

Bankier :-- eshte nje tip qe te jep ?ader kur ka diell dhe ta merr kur bie shi...

E lehte: -- i thuhet nje femre qe s'do tia dije fare per moralin...

Intelektual: -- individ i afte, per te menduar me shume se dy ore,
per dicka qe s'ka te beje fare me seksin...

Gjuhe (llape): -- organ seksual, por qe disa te degjeneruar,
e perdorin per te folur...

Pesimist: --optimist me eksperience...

Furre: -- pjese trupi e femres,qe cliron nxehtesi,
por qe disa persona, ne menyre te jashteligjshme, e perdorin per te gatuar...

Dashi: -- shenja e pare e horoskopit, por qe disa persona te prapambetur i therrasin burrit te deles...

Mashtrues: -- quhet ai politikan i cili flet me shume neper fushata
elektorale...

Lypsar: -- emri i policit te qarkullimit rrugor ne shqiperi..

Bilbil: -- organi seksual i mashkullit, qe policet dhe gjyqtaret e ndeshjeve,i fryjne pa pike turpi ne sy te popullit...

kurve:-- quhet ajo femer bujare e cila i kupton nevojat seksuale te seksit mashkullor ne kembim me pak te mira materiale.

Kushtetute: -- teresia themelore e ligjeve te xhungles..

Harrakat: -- person i cili kujdeset jashte mase per veten e tij...

Polic :- Coban te cilit i kane humbur delet apo lopet, (pak rendesi ka), dh qe ka dale ti kerkoje neper popull...

Deputet :- Bandit ose kontrabandist me imunitet...

Mjek :- Kriminel me bluze te bardhe...

Gazete :- Droge per pensionistet, dhe te papunet...

Parti e vogel politike :- Garnitute ne pjaten e qeverise...

Parlament :- Tragjikomedi reale...

Shites :- Vampir, qe nuk ka deshire te te leje asnje pike gjaku ne trup...

Internet :- Semundja e pasherueshme, qe po zevendeson virusin e AIDS-it tek shume te rinj...

Prezervativ :- Parrulle e cila i thote ne menyre te prere
" JO SHTATZANISE".....

Gazetar :- LLafazan me patente...

Martese :- Periudhe e jetes se njeriut, qe po u fute ne te, s'ka doktor, hoxhe e prift qe te te sheroje...

Zhvillim ekonomik : I thone pushtetaret e sotem, periudhes kur vendi sa vjen e zhytet ne varferim te thelle ...

Avokat mbrojtes :- I thuhet atij personi, qe te rrjep per se gjalli ne nje periudhe, kur ti kerkon qe te mbrohesh...

gjinekolog:-- person i autorizuar ne futjen e duarve.

atdhetar:-- person i paidentifikuar ne vendin qe ndodhet.

ushtar:-- merhum pa njohje politike dhe me gjendje ekonomike te shkaterruar.

pensionist:-- qenie njerezore e pa shprese.


patriot:--njeri i gatshem te vdese pa e ditur pse.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4346
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:52 am

Barcoleta per Nastradinin

Laje djalin

Gruaja e nastradinit e thirri nastradinin dhe i tha:
Kuku per mu o Nastradi ja kum la teshat djelit e jon zvoglU.
Kurse nastradini i tha:Ani moj laje edhe djalin qe ti bijen tamanMartesa

Nasradini i d?shpruar me martes po kthehet n? sht?pi i b?r? tap nga alkooli dhe n? der? po pret gruaja e tij?.
Nasradini: Boll keq valla! Shkova me u pi me raki qe te harroj gruan dhe ja ku u paskan bo dy qetash dhe qe te dyja po me presin.Nasradini dhe gomaret
Ka qen nasradini ne rrug, u arrdh nje njeri dhe i ka thon ik nasradin se po vijn mi marr magart ne kollotje. Nasradini u ik u shku ne shpi kur u shku ne shpi gruja i ka thon qka je lodh kshtu?Nasradini:po vijin mi marr magart e ika se po me marrin edhe mu!


Nastradini dhe Plaka
Na ishte nj? Ferrari i cili kushtonte 30.000
euro,kurse Nasradini i ka pas 29.999 euro. E pa nj? plak? e ja lypi nj? (1) euro me ble nj? ferrari. Plaka tha q? po ti jap dy euro blema edhe mu nja.


Nastradini Hoxhe
Nje dite kish vdek nje
plak dhe pasi nuk ishte
Hoxha prezent e thirrin
Nastradinin per ceremonin
e varrimit.
Pasi nisen xhemati per ne
varrim njeri nga xhemati e pyet Nastradinin:
Allahile Nastradin a ma sevap eshte me ec para
xhenazes apo prapa?
Nastradini pa u mendue i pergjigjet:
kryesorja eshte mos me qen mbrenda ne tabut se
ndaq shko para ndaq prapa nesoj eshteRrena e nastradinit
U kan Nastradini tu hec rrunges edhe do shok i kan thon rrena bre diqka , ai i ka thon u shuni bre se mka dek nana,edhe e vazhdon rrugen. Mas dy dite shkojn shokt per ngushllime edhe kur trokasin ne der i del nana e nastradinit edhe ata i thojn nastradinit pse na the se te ka dek nana? ai ja kthen e i thot ''po ju am that me rrejt e une ju rrejta.


Varrimi i Plakes
Ka qen ni her Nastradini duke kalu me biciklet po ju ka prish bicikleta dhe ne at moment xhemati kan kalu andej me ni plak te vdekur dhe e kan vet nastradinin pse po kan se e vjeter ka qen aj u pergjigj e vjeter e vjeter po i kisha hyp edhe naj dit.
Barcoleta per Policet

Polici ne sherbim
Nje dite polici pyeti shefin:
-Ku e kam sherbimin sot?
Shefi i thote:
-E shikon ate driten e kuqe atje larg? Deri atje e ke sherbimin- i thote shefi. Niset polici per sherbim. Pas tre kater oresh shefi del per kontroll, policin s'e gjen ne vendin e sherbimit. Mbas dhjete oresh vjen polici me nje fryme tek shefi. E pyet shefi
- Ku ishe?
-polici i pergjigjet:
- Ajo drita e kuqe ishte drite makine, une ndoqa driten e kuqe deri sa mbarova sherbimin...Polici ne shi...
Tek po binte shi nje polic po ruante nje dyqan.Shitesja i thote policit.
-Shitesja: - zoti polic futuni brenda se po bie shi
- Polici: - ju faleminderit por po bie dhe jashte...Polic Petriti
Petriti ishte polic tek stacioni i trenit. Kishte nje te afermin e vet tek instituti i Folklorit. Aty mesoi dhe kompjuterin.
Nje dite futet ne loje te vertete me nje web-site pyetje pergjigjesh.
Polic Petriti i ben pyetje sistemit kompjuterik "Sa barcaleta ka me polic?". Kompjuteri i kthen pergjigje se ka vetem 2 (dy).
Petriti ja kthen me kompetencen me te madhe dhe i shkruan ne cast:
"Me vjen keq por Jeni gabim. Une jam vete polic dhe di me dhjetra barcaleta per ne..."
Kompjuteri ja kthen po ne cast:
"Vetem 2 (dy) jane barcaleta, te tjerat jane te verteta''...!Kush e vodhi molekulen?
Ne Shqiperi del ligji qe te gjithe policat duhej te ishin me shkolle te mesme, mirepo nje polic nuk kishte shkolle te mesme, keshtu qe shefi vete dhe i thote ketij te fundit:
- Duhet te besh nje shkolle te mesme,- i thote -se ndryshe do te pushojne.
- Mire, - i thote ky polici,- do bej si do bej do ta bej te mesmen. Vazhdon shkollen e mesme polici, mirepo gjithe naten bente sherbimin dhe kur vinte ne shkolle vetem gjume flinte. Nje dite mesuesi i kimise po shpjegonte rreth shperberjes se molekulave edhe po shpjegonte se 3 molekula kaluan ne Nacl edhe 2 ne sulfur...
- Po dy te tjerat kush i mori?,- pyeti mesuesi me qellim qe nxenesit te zgjidhnin problemin.
Polici e degjon, nxjerr shkopin edhe fillon t'i rrahe nje nga nje te gjithe.
- Nxirrni molekulen, kush e mori molekulen se e vrava!
Kot jemi polica ne, mos kapim dot kush i mori dy molekulat?
Profesori i kimise vendos qe t'i thote shefit rreth asaj qe ndodhi:
- Ore po mire o ai polici tend le qe tere diten fle gjume ne klase po dje u ngrit edhe i rrahu te gjithe qe te gjente kush i kishte mare dy molekulat...
- Oh lere se i ka vjedhur vete ai qe ben keshtu, - pergjigjet shefi...
Barcoleta Me Bjondina

Bjondina ne Avion

Nje Bjonde donte te shkonte ne New York dhe hypen ne Avionin e linjes Rome-New York. Futet brenda dhe shikon qe vendet e para te avionit ishin me kushte disi me te mira sesa vendet me pas, dhe pasi e vendos, ulet ne nje nga keto vende. Stjuardesa vjen dhe me xhentilese i kerkon te shohe bileten. Pasi ja sheh i thote qe vendi i saj eshte diku tjeter dhe ky vend eshte i nje personi tjeter. Bjondja nuk pranon dhe pasi kundershton, vazhdon ngre edhe zerin duke thene : nuk cohem , ketu me pelqen etj etj. Del piloti dhe pasi pyet stjuardesen se per cfare behej kjo zhurme dhe pasi stjuardesa ja spjegon, piloti qesh dhe thote : e zgjidh une kete pune e mos debatoni keshtu. Shkon tek veshi i bjondes i thote dicka dhe bjondja cohet dhe shkon e ulet ne vendin e vet. Stjuardesa e habitur pyet pilotin se cfare i kishte thene qe bjondja u bind kaq kollaj. Piloti : asgje te vecante. I thashe qe gjysma e pare e avionit shkon ne Paris dhe gjysma e prapme shkon ne NY.


Bjondina dhe Mjeku
Bjondina shkon n? spital n? repartin e gjinekologjis?.
Mjeku: D?sh?roni t? vizitoheni
Bjondina: Jo dua t? abortoj!
Mjeku: P?rse t? abortoni?
Bjondina: Dyshoj q? f?miu ?sht? imi!??

_________________
Back to top Go down
View user profile
_3iMi_
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 44
Thanks : 3
Pikėt : 3610
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Mon Mar 09, 2009 12:36 pm

arbias wrote:
Ghetto Gold wrote:
ne lokalin e pylli ishte kamarier ariu.Vjen lepuri tape fare,ulet dhe i thote
lepuri-ari 2 birra te q..robt
ariu i sjell birrat dhe i thote-kujdes,se do te gozhdoj te dera
lepuri prape-ari 2 birra te q..robt
ariu prape i thote-hera e fundit,mbylle se te gozhdova
lepuri i thote prape-o ari a ke gozhda?
ariu-jo
lepuri- edhe 2 birra te q..robt

heheh :cheers:
hahhah me ki kall me qetaa
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   

Back to top Go down
 
Barcoletat Ketu !!
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Diskutime tė ndryshme :: Humor & Gjėegjėza-
Jump to: