PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Barcoletat Ketu !!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Barcoletat Ketu !!   Wed Feb 04, 2009 1:35 pm

First topic message reminder :

ne lokalin e pylli ishte kamarier ariu.Vjen lepuri tape fare,ulet dhe i thote
lepuri-ari 2 birra te q..robt
ariu i sjell birrat dhe i thote-kujdes,se do te gozhdoj te dera
lepuri prape-ari 2 birra te q..robt
ariu prape i thote-hera e fundit,mbylle se te gozhdova
lepuri i thote prape-o ari a ke gozhda?
ariu-jo
lepuri- edhe 2 birra te q..robt

_________________
Back to top Go down
View user profile

AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:40 am

Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:40 am

Beni Para Para Se To Shkonte Ne Shkoll I Thot Nenes Vet Se I Themb Barku .
Nena Thot ?nuk Ke Ngren Buk, Eke Barkun Bosh Ndaj Te Dhemb, Po Te Ishte Plot Nuk Do Te Te Dhembet .
Ne Shkoll Mesuesi Im Thot :
?femije Me Dhemb Koka , Mos Beni Zhurme Ju Lutem . ?
Beni Ngrihet Ne Kembe ?mesues, E Keni Koken Bosh Prandaj , Po Te Ishte Plot Nuk Do Te Dhimbte .

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:40 am

Hyn nj?ri n? hotel dhe i thot? recepsionistit:"Ju lutem,m? zgjoni nes?r n? or?n 7 t? m?ngjesit".T? nes?rmen:Alo, a keni porosit ju zgjimin n? ora 7 ? Po... E qka dreqin po fle kur ora ?sht

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:40 am

Bisedojn? dy pleq:Qka t? p?lqen m? shum?,seksi apo viti i Ri? Viti i Ri ! Pse? Sepse ndodh m? shpesh

kush ta d?rgoi k?t? let?r?
Pse po t? intereson?
Ah,sa kureshtar q? je!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:41 am

Shkon babai n? ?erdhe t? f?mij?ve ta marr djalin p?r ta d?rguar n? sht?pi.M? falni zonj?,un? erdha ta marr djlain p?r ta d?rguar n? sh?pi.Mir?,por cili ?sht? djali juaj?.Ska lidhje cili.Ma jep ti mua nj?rin,se nes?r ashtu do ta kthej

Bisedonj? dy shok: Hej sa xhamper t? mir? kam bler?! Po a? ?far??... Shum? t? mir?...Mir de.po si duket ai??far? ngjyre ka? ???... ta them.A e di ti se ?far? ngjyr? ka qershia? Po! E,krejt asi ?sht?, vet?m se i kalt?r!

FIFA i ka premtuar qeveris? serbe se do ta zvog?loj? rezultatin e ndeshjes nd?rmjet Serbis? dhe Argjentin?s nga 6:0 n? 2:0,n?se e dor?zonj? "Ratko Mladiqin"!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:41 am

Rr?fehet skocezi te prifti:At?,un? kam b?r? m?kat t? madh!Qfar? m?kati biri im?N? luft?n e dyt? bot?rore kam pasur sht?pi n? Franc? dhe aty kam strehuar shum? hebrejn?!Biri im,kjo q? keni b?r? ju ?sht? akt human!Mir?po,un? atyre u kam marr? para!S`ka lidhje.Ti e di se sa t? m?dha jan? ishin shpenzimet dhe rreziqet p?r t`i strehuar!Por,un? ende nuk u kam treguar se lufta ka p?rfunduar

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:41 am

N? nj? epitaf t? nj? varri shkruan:"k?tu pushon gruaja ime,nd?rsa un? prehem i qet? n? sht?pi

vdes skocezi,nd?rsa biri i tij n? epitafin e varrit i shkruan:"Prej se ka vdekur,familja e tij ende vuan.Para se t? vdiste e ka marr nj? kredi,t? cil?n ne t? tjer?t po e paguajm

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:41 am

Na ishin njeher Amerikani,Gjermani dhe Shqiptari dhe vjen nje pasanik i madh dhe i thote se pari Amerikanit,se do t'i jape 1 milion dollare nese kcen prej katit te 6-te ne toke.Amerikani nuk pranon dhe ai ia rrit oferten dhe i thot ta jap krejt ameriken,ai perseri nuk pranon,pastaj pasaniku i thot le se tuc ishe!Pastaj keshtu vepron edhe me Gjermanin,edhe ai nuk pranon,dhe i thot le ik se tuc ishe.I vjen rradha Shqiptarit dhe i thot nese kcen ti jape 10 milione dollare,ai thot jo bre,i thot krejt Shqiprine e Kosoven po ta jap,ai i thot jo bre qfar,i thot krejt pasurine teme po ta jep,ai thot jo bre shuj,ja bon pasaniku po e di qe nuk pranon se tuca jeni ju Shqiptart,ai Shqiptari ja bon:a po a? A po lidhem me ka nje lemenk se po kcej?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:41 am

Ishin duke luajtur Shqiperia-Ukraina,dhe per nje moment behet faull afer 16 metershit,dhe tash Schevcenko e merr dhe e ndreq topin per te gjuajtur.Lojtaret e kombetares e bejne murin,por ja kthejn shpinen,dhe gjyqtari po ju thot nuk eshte mire keshtu te ja ktheni shpinen se nuk i ka hije futbollit.Ata i than e dijm qe nuk ben,por edhe na po kemi qejf me e pa golin

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:42 am

Nje veture e policise Shqiptare patrollon ne nje rruge.Kur papritmas kalon nje veture duke kaluar kufijte e shpejtesise,dhe policia ja ben me shenje,ai ndalet mezi.Shkojne policia me ker te vozitesi dhe ja bejn:dokumentat ju lutem.
Ai i thote:Nuk kam,por nese dyshoni se jam hajn apo terorist kontrolloni veturen.
Policet e kontrollojne dhe nuk gjejne asgje pos nje pasqyre.E mer nje polic e kqyr pasqyren dhe ja ben vozitesit: Eh more burr,pse nuk me kallxove qe jena koleg?,nuk te kisha nal hiq,hajt vazhdo mos ta nin

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:42 am

Ne policine e Kosoves,oficeri me i larti i policise mbledh te gjithe policet per ti ranguar sipas shkollimit.
Pasi mblidhen te gjithe,oficeri ju thot:Ndegjoni,te gjithe policet rreshtohuni sipas shkollave qe keni kryer.Ne rreshtin e pare rreshtohen ata qe e kane kryer shkollen fillore,ne rreshtin e dyte shkollen e mesme,ne rreshtin e trete fakultetin.
Derisa oficeri flet,veren diqka te nje polic qe ndron rreshtet ?do sekond dhe e pyet:Qka po bon ti atje,percaktohu dikun ose dil krejt! Polici ja ben: Po,zotri oficer une nuk kam shkoll e nuk po di ne cilin rresht me hy.
Oficeri i thot:Ti hajde pas meje ketu

Shkojne Amerikani,Shqiptari dhe Gjermani per me bo nje gare kush po rrin me dergucin ma shume.

Hyn i pari Amerikani,rrin 5 minuta,del dhe thote: nuk po me rrihet me dergucin.

Hyn Gjermani,rrin 15 min del dhe thote: nuk po rrihet me dergucin!

Kur hyn Shqiptari,rrin 1 ore,2 ore,3 ore,dhe del derguci e thot: Le bre se nuk po rrihet me Shqiptarin

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:42 am

Shkojne kta te haujt te UNMIK-ut me nje vend,edhe bajne disa intervista,dhe po e pysin nje plak ,si po jetoni axhe ne Kosove pas luftes ,AXHA: paj mire bre,
UN:po me serbe si po kalon,,a ka demokraci,,
AXHA:po mire more,po qysh ska demokraci,mos me pas demokraci edhe multietnicitet qysh po thoni ju ,sish kan as emri UNMIK,
UN:pse axha qka dmth UNMIK
AXHA:UNMIK dmth, Uniteti i nanes te millanit,Ilmijes,Kadris9pra dmth nana e serbit,ashkalis,e shqipatrit,
e ata tjerte si ka nxan ktu
UN:au axha na ke lshu mire ,qka dmth UNMIK!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:42 am

Moderatorja
E pyeten nje qytetar: "Me cilen moderatore te televizionit e kishe kalu naten"?
Qytetari u pergjegj: Nuk kallzoj se pastaj ma qi nonen Ramushi

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:43 am

kishte qene njeher nje princ dhe e kishte pase ditelindjen dhe aj i ka ftu te gjith popullin e vet edhe u kon me pru veq mish.Kur njonji i ka pru ullir ika thon princit qe be qito o princ se skom pas tjeter qka qka i ka thon princi merreni roje dhe qone ne burg dhe njokanjo shtinjani ne prapanic tu ja shti roja ne both ullirin aj qesh ja bon roja qapo qesh be aj nuk trego edhe niher qesh po nuk trego me ne fund ja bon pome qeshet ke kojshija ka pru bostan

Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:43 am

Shkon nje biondin tek dentisti dhe ai e kontrollon dhe ja nxjerr nje dhemb ne anen e majt.Pasi ja nxjerr i thot biondines mos ha kurgja ne anen e majt.Ajo sapo doli nga dentisti e hanger nje byrek qe e bleu ne anen edjatht te rruges

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:43 am

Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.

Nje dit jon shty Rugova,Thaqi edhe Ramushi kush pe bon nevojen e madhe ma shpejt me muzik.
I vjen rendi Ramushit,shkon ne WC edhe i thojn qfar muzike po don,ai thot popullore edhe ja lshojn njo popullore edhe ai e bon.
Masnej vjen thaqi edhe i thojn qfar konge po don,ai i thot njo rock,ja lshojn rock edhe e bon,del.
Hin Rugova edhe ja bojn qfar muzike po don ai thot,oo qfare dush ma shpejt se e kom veq sa nuk e lshova,edhe kur del prej wc-se kejt me nevoje te madhe i perlym,njerz e vetin pse je bo more kshtu,ai i thot po ma lshun himnin e flamurit e duhke mu qu n'kom! Hahahahha

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:43 am

vNje burre i thote gruas:
-E dashur nese do te vdes , ti do martohesh?
-Natyrisht!
-Dhe do e fusje ne shtepine time?
-Natyrisht!
Dhe do e lije te finte ne krevatin tim?
-Natyrisht!
-Dhe do e lije te ngiste makinen time?
-Natyrisht!
-Dhe do e lije te perdorte shkopat e mi te golfit?
Natyrisht qe jo!
-Perse?
-Sepse e shte i mengjer

nje vajz i tha te dashurit te saj sonte hajde per dark te shpija ime dhe do te prezantoj prindrit , do hame dark pastaj do i them qe do shkojm te dhoma te bejm detyrat dhe........ Ok i thot cuni dhe shkon te farmacisti te blej ca pako me prezervativa.Farmacisti ja jep dhe i thot befsh qef dhe iken cuni.Shtrohet darka dhe fillojn te luten ne tavolin para se te hane. Cuni e ul koken dhe nuk e ngren me kurse vajza pret qe te shkojn te dhoma dhe i thot me nerva : nuk e dija qe ishe kaq fetar. ai i thot as un nuk e dija qe babi jot esht farmacist.

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:43 am

Ishte nje her nje shqiptardhe pes vjet me radhe kish vajtur ne selanik umerzit shume ne selanik dhe vendosi te veje ne athine merr atobuzin shqiptari dhe niset per ne greqi ne atobus takon nje shok dhe epyeten e ithot ku vete ne greqi ?

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:44 am

Te emes se Gonit i bejne nje telefonate dhe i thone se po ja nisin djalin ne shtepi pasi po i corodit femijet e tjere.
Kur Goni vjen ne shtepi e ema i thote te shkojne ne dhomen e tij, dhe i thote :''Tani hiqi te gjitha rrobat qe ke veshur, te gjitha !!!
Goni i merzitur i heq dhe ne fund e ema i thote :" Dhe here tjeter mos i vish me rrobat e mia ne shkolle , more vesht !!!"

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:44 am

Ai k?rkoi t? m? puthte, nd?rs un? ja futa me nj? dack? t? mir?, por ai vazhdoi prape..- Dhe ti ?far? b?re? - ?`t? b?ja, i thash? se nuk dua t`ja shikoj surratin. -Po ai? -Fiku drit?n...

Nje grua i thote mikeshes se vete :- Afro tre muaj me pare vendosa te ve ne diete burrin tim . Tani per dreke & per darke i pergatis vetem -ot. -otat jane nje ushqim ideal per shendetin .- Po nuk te thote gje kur shikon ti serviren per te nje-nden here , vetem -ota?--e pyet mikesha.-Ah jo asgje Syte e tij jane bere te bute e te kuq e veshet i jane zgjatur .

Nje burre po ecte ne rruge dhe sheh Gonin qe kish vene ne koke nje kapele si te zjarrfikesve dhe kish hipur ne nje si pune karroce te vogel qe terhiqej nga nje qen i madh. Goni mbante ne dore nje litar qe ish i lidhur me ko*et e qenit.
Burri i thote : Paske bere nje makine zjarrefikese si ne kohet e vjetra !
Po qeni ka per te ecur me shpejt sikur t'ia lidhje ate litarin rreth qafes !
Goni : Mire e ke ti , po pastaj nuk do kem sirene se !!!!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:44 am

Prej disjavesh nje djalosh shume i druajtur cdo mbremje shkonte per vizite tek nje vajze terheqese . Rregullisht rrinte ne te njejtin vend :ulur ne divan dhe te kapur dore per dore , shikonin TV deri ne fund te programeve . Pas kesaj djali ngrihej e ikte .Nje mbremje me ne fund ai e mori guximin dhe i th:- Kristin, prej kohesh kam dashur te te kerkoj dick... -Po thuaje --mermeriti vajze cmendur nggezimi . -Kur do te vendosesh qe trregullosh antenen qe te kape dhe kanailn 5 dhe ITAL

Nje fshatar po shkonte ne qytet per te -ur nje kosh me rrush. Gjate rruges duke ecur me gomarin e tij ,i bien nglart ngnje ballkon, nje pale breke mbi kosh. Nderkohe i afrohen dy vajzdhe e pyesin:
- O xhaje se ke rrushin ?
- Shife ! i thxhaja
- Hi- prbreket tshofim rrushin !!!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:45 am

Nje tip i thote nje miku . - Duehet te jete dicke besdishme ti kesh dritaret ngstacioni !- Naten po per shkak te zhurmes - i thtjetri , Po diten nuk mund timagjinosh sargetese eshte , kur shikon gjithe atnjerez qe humbasin trenin !

E ben njezete vjetsh kur e sheh te nisur
Por i jep dyzete ,kur seshte e stolisur
Kur lyen surratin behet cupe e re,
Por kur nuk lyhet frike prej saj ke!
Kater - pese rrudha mbi balle i shihen
Dhe kockat e thata nje nga nje i njihen.
Do ti fshehe vitet , por lodhet me kot,
Nate e dite e gjora po i qan me lot !

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:45 am

Kur ve kurore plaku ose plaka ,
cu shkoi lezeti e cu shua flaka
Sju kam zili , as qe me ze nakari,
martesa e tyre mban pak ere varri

Burre e grua kane 6 femije dhe babai kaq krenar sa fillon ta therrase te shoqen ?Nena e te gjashteve?, gruaja eshte inatosur, por nuk I thote asgje te shoqit. Nje nate dalin me disa miq dhe ne nje fare ore, I shoqi pas nje fare kohe, deshiron te kthehen ne shtepi I therret se shoqes : -Eja shokojme ?Nena e te gjashteve?.
Gruaja: -Te marr -ton dhe erdha ?Babai i te katerve

Shkon lepuri te ariu ne kafe bar dhe i bjen tavolines dhe thot ama nje birre!
Ariu ja jep,dhe keshtu vepron lepuri edhe per disa dite,per disa jave.....derisa ariu nje dite i thote:Edhe nje her i mshon tavolines kom me te ngul me gozhd ne mur.
Lepuri te nesermen shkon e pyt ariun:mfal a keni gozhda? Ariu ja kthen:Jo na falni nuk kemi! Lepuri prap: (Bam! tavolines),ama nje birr pra!

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:45 am

Mesuesja u tha nxenesve qe te diskutonin per traditat e zakonet e popullit.
Disa prej tyre folen per mikpritjen , besen , bujarine dhe sollen shembuj te bukur.
Ne fund Goni ngre doren dhe thote se edhe ai di nje shembull dhe vazhdon : "Kur motres sime nuk i erdhen... zakonet muajin qe kaloi babi pesoi atak ne zemer, mamit i ra te fiket , kurse komshiu perballe vrau veten !"

_________________
Back to top Go down
View user profile
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4347
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   Thu Feb 05, 2009 11:46 am

Ne pushime ne det nje cift po tregonte kujtimet: - Te kujtohet i dashur 20 vjet me pare --thgruaj--se si u hodhe me guxim ne uje per te me shpetuar mungmbytje ?- Keshtu ky qe shkaku qe ne u martuam - Eh po po -thburri -- e kur e mendoj qe ishin te pakten 50 vetqe po te shikonin pbere asnje veprim dhe une idioti u tregovme sqimatar !

Dy budallenj po tentonin te arratiseshin nga spitali. ishin ne maje te taraces dhe poshte ishte nje legen me uje. budalllenjte po ziheshin. -hidhu ti i pari - jo hidhu ti i pari - Aaaa te mbytem une !

Mesuesja pyet nxenesit se cfare pune u bejne baballaret.
Yllka thote : "Babi im eshte doktor dhe sheron njerez !". Te gjithe nxenesit tregojne me rradhe se c'profesion kishin baballaret. Vetem Goni nuk po fliste.
Mesuesja e ve re kete dhe i thote atij : "Po ty Goni c'pune te ben babi?"
Goni : "Mua me ka vdekur babi".
Mesuesja :"Me vjen shume keq , po a me thua se c'bente ai para se te vdiste?"
Goni :"Ai ishte semure tere kohen e para se te vdiste u be blu ne fytyre dhe dhjeu ne qylymin e ri"

_________________
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
PostSubject: Re: Barcoletat Ketu !!   

Back to top Go down
 
Barcoletat Ketu !!
Back to top 
Page 4 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Diskutime tė ndryshme :: Humor & Gjėegjėza-
Jump to: