PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kamera nė sheshet e qyteteve kryesore tė vendit

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3914
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Kamera nė sheshet e qyteteve kryesore tė vendit   Fri Mar 06, 2009 2:22 pm

Policia e Kosovės ėshtė duke planifikuar qė sheshet e qyteteve kryesore tė vendit tė jenė tė vėzhguara pėrmes kamerave. Projekti ėshtė dorėzuar nė Qeverinė e Kosovės, mirėpo pritet edhe ndihma e donatorėve.
Njė sistem i tillė tashmė ėshtė vendosur nė urėn e lumit Ibėr nė Mitrovicė.

Zyrtarėt e policisė kanė thėnė se pėrmes kėtij sistemi policia e Kosovės do tė ishte mė efikase nė zbulimin e rasteve kriminale.

Sipas tyre, faza e parė e projektit do tė mbulonte tė gjitha pikat doganore tė vendit, pėrfshirė edhe ato nė veri, si dhe stacionet policore. Ndėrkaq mė pas kamerat do tė vendoseshin nė sheshet e qyteteve.

Pėr zbatimin e kėtij projekti, Policisė sė Kosovės i duhet mbėshtetja me rreth 2 milionė euro. /ktv/
Back to top Go down
View user profile
 
Kamera nė sheshet e qyteteve kryesore tė vendit
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Historia e lashtė
» Fotografi tė vjetra tė papara tė qyteteve tė Kosovės

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: