PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Tablet PC - Samsung Q1EX-71G

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4164
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Tablet PC - Samsung Q1EX-71G   Sat Mar 07, 2009 5:39 amSamsung ka filluar shitjen kompjuterit tablet me emrin Q1EX-71G, tė cilin do tė duhej ta merrnin parasysh tė gjithė ata tė cilėt kanė nevojė pėr njė lloj tė kėtillė tė kompjuterit.
Sa pėr fillim, nė tė gjendet ekrani shtatė inēėsh i ndjeshėm nė prekje me rezolucion 1024 x 600 piksela. Specifikat harduerike janė solide pėr njė kompjuter tė dimensioneve tė kėtilla – kėtu gjendet procesori VIA Nano ULV U2500 me takt punues 1.2 GHz, 2 gigabajt DDR2 memorie (667 MHz) si dhe disku prej 60-gigabajtėsh.

Kompjuteri posedon rrjetėn pa tela 802.11 b/g dhe Bluetooth 2.0, derisa bateria standarde me katėr qeli ofron deri nė 4.5 orė punė pa ndėrprerje. Blerėsit po ashtu mund tė blejnė baterinė me autonomi punuese prej 8.5 sati.

Sistemi operativ i tij ėshtė Windows XP Tablet Edition, derisa ēmimi 750 dollarė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Tablet PC - Samsung Q1EX-71G
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: