PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Njė terabajt hapėsirė pėr ruajtje tė dhėnave nė SSD

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4142
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Njė terabajt hapėsirė pėr ruajtje tė dhėnave nė SSD   Mon Mar 09, 2009 6:52 amKėtė do ta vendosim nė kategorinė “pėr ata qė kanė tepėr para”. Nė fakt, kompania OCZ ka paraqitur katėr disqe SSD nė njė shtėpizė tė cilėt integrohen nė qasjen PCI tė kompjuterit tuaj dhe ofrojnė njė terabajt hapėsirė.
Z-Drive i kompanisė OCZ ėshtė njė prej atyre kurioziteteve qė mund ta shihni vetėm nė panairet siē ėshtė ai CeBIT. OCZ ka vendosur nė njė shtėpizė PCI katėr disqe SSD, secili me kapacitet prej 256 gigabajt, plus 256 MB RAM memorie.

Tė gjithė sė bashku do t’u ofrojnė njė terabajt hapėsirė pėr tė ruajtur tė dhėnat, me shpejtėsi tė leximit deri nė 600 megabajt pėr sekondė, derisa ajo e shkrimit do tė jetė 500 megabajt pėr sekondė.

Ēmimi do tė jetė nė mes tė 1.500 deri nė 2.000 dollarė, e mund tė pritet nė tregun amerikan pėr rreth gjashtė javė. Mirėpo, nėse as kjo hapėsirė nuk ju mjafton, OCZ ėshtė duke planifikuar tė del me pajisjen prej katėr terabajtėsh. Se sa do tu kushtojė kjo, as nuk duam tė mendojmė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Njė terabajt hapėsirė pėr ruajtje tė dhėnave nė SSD
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Maya: I kemi kėnduar nėnave, por ato s'bėjnė gjė pa baballarėt

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: