PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lufta e celularėve, luftė platformash

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Lufta e celularėve, luftė platformash   Tue Mar 10, 2009 8:20 amKompania pėr hulumtim tė tregjeve Informa prognozon sukses pėr platformat e hapura tė celularėve. Posaēėrisht, parashihet se deri nė vitin 2012 shitja e celularėve me sistemin operativ Android nga Google do tė tejkalojė shitjen e tė popullarizuarit iPhone.
Kohėve tė fundit po bėhet ēdo ditė e mė e qartė se lufta e prodhuesve tė telefonave tė menēur po bėhet nė lidhje me platformat qė ata pėrdorin.
Duke marrė parasysh se fokusi ėshtė larguar nga hardueri drejt softuerit, analitikėt parashohin se qasja e burimit tė hapur nga Google do tė korrė mė shumė sukses. Gjithashtu, do tė mund tė pėrfitonte edhe Symbian, derisa ndikimi i Windows Mobile nė treg do tė binte edhe mė shumė.
Rėndėsinė e softuerėve nė celularėve nė Informa e ilustrojnė me shembullin e Nokias. Prodhuesi finlandez nė vitin 2007 mbante 65% tė tregjeve tė telefonave tė menēur, mirėpo me paraqitjen e pajisjeve tė orientuara kah softueri (fillimisht iPhone e BlackBerry), pas njė viti pjesėmarrja e Nokias nė treg ka rėnė nė 49%.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Lufta e celularėve, luftė platformash
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Lufta pėr ēlirimin dhe ndarjen nga Maqedonia: Ja skenari shqiptar
» Hilmi Saraēi: Vrasja e luftėtarėve tė Ballit Kombėtar
» Selim Hasanaj: Tė ashtuquejturit ''titist'' dikur nė Kosovė dhe ''Patriotėt luftėtarė'' nė pushtet
» Lista e kriminelėve tė luftės nė Kosovė
» Hilmi Saraēi: Aziz Zhilivoda luftėtar dhe udhėheqės i shquar pėr Shqipėrinė etnike (1912 - 1994) (VI)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: