PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Rrjedh fotografia e parė e KIA Sorentos

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Rrjedh fotografia e parė e KIA Sorentos   Tue Mar 10, 2009 8:21 amKIA me ambicie tė mėdha ka filluar kėtė vit, e menjėherė pasi qė ėshtė lajmėruar se nė bazėn e konceptit No 3 tė paraqitur nė panairin e Gjenevės do tė krijohet njė automjet i vogėl pėr qytet, na erdhėn edhe fotografitė e para tė gjeneratės sė re tė Sorentos.
Edhe pse nė shikim tė parė duket se Sorento i ri sapo ka bėrė ridizajnin, automjeti sportiv i KIA-s nė krahasim me paraardhėsin e vet dallon shumė. Koreanėt kanė ngushtuar largėsinė nė mes boshteve, derisa automjeti ėshtė rritur nė gjatėsi dhe gjerėsi. Gjithashtu ėshtė zvogėluar edhe lartėsia e automjetit, e nėn kapak tė tij do tė gjenden motorė tė ri.
Edhe pse KIA mundohet shumė qė tė ruaj informacionet, para paraqitjes zyrtare tė kėtij automjeti nė Seul gjatė muajit tė ardhshėm, Sorento do tė duhej tė jetė me 2.2 litra me naftė dhe 200 kuaj fuqi, derisa ofertėn me benzinė do ta pėrbėjė katėr-cilindėrshi 2.4 litėrshi dhe V6 prej 3.6 litrash.Tė gjithė motorėt do tė duhej qė fuqinė ta transmetojnė me anė tė marshit manual, edhe pse nė lojė ėshtė edhe marshi automatik me gjashtė shpejtėsi.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Rrjedh fotografia e parė e KIA Sorentos
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gani Geci i tregon Thaēit se fotografia e Rugovės ishte nė odėn e Adem Jasharit

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: