PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 BMW Alpina B3 Biturbo Touring

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4261
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: BMW Alpina B3 Biturbo Touring   Tue Mar 10, 2009 8:23 amBMW nė fund tė vitit tė kaluar ka paraqitur serinė e ridizajnuar 3, prandaj edhe Alpina ka avancuar versionin e vet tė modelit B3 Biturbo tė cilin e ka paraqitur tani nė panairin e automjeteve tė Gjenevės.
Pothuajse tė gjitha dallimet janė tė natyrės vizuale – motori prej 3.0 litrash edhe mė tutje zhvillon 360 KF dhe 500 Nm, prandaj kjo Alpina mund tė arrijė shpejtėsinė prej 100 kilometrash nė orė pėr 4.9 sekonda.Pėr dallim nga BMW-ja standarde, nė tė ėshtė ndryshuar aerodinamika, mbėshtetja sportive, sistemi i ri i lirimit tė gazrave e tė tjera gjėra qė janė karakteristike pėr tė.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
BMW Alpina B3 Biturbo Touring
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: