PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Mbrojtja e fėmijėve nė internet

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Mbrojtja e fėmijėve nė internet   Tue Mar 10, 2009 8:24 amNėse jeni, si shumica prej nesh, prind i fėmijėve, qė kanė qasje nė internet, sigurisht se njėra nga shqetėsimet tuaja ėshtė ekspozimi i fėmijėve tuaj nga ueb-faqet me pėrmbajtje jo tė lejuar pėr fėmijė.
“Blue Coat” ėshtė ndėrmarrje softuerike e cila ėshtė e angazhuar pėr tė ndihmuar prindėrit dhe komunitet qė janė tė pėrkushtuar nė mbrojtjen e fėmijėve qė kanė qasje nė internet.
Pėr kėtė qėllim Blue Coat ka nxjerr produktin e saj softuerik K9webprotection, tė cilin mund ta shkarkoni dhe ta instaloni falas. Pėrdorimi i tij ėshtė lehtė dhe koha e pėrdorimit nuk ka skadencė.
Pas instalimit ju do tė pajiseni me njė fjalėkalim (password), tė cilin e jepni gjatė instalimit, e me tė cilit logoheni pėr tė menaxhuar se cfarė lloj qasjesh ua lejoni fėmijėve tuaj nė internet.
Pra ky softuer pasi tė instalohet filtron apo bllokon tė gjitha ueb-faqet, tė cilat nuk janė te lejuara pėr fėmijė, kėtu pėrfshihet edhe faqja si youtube, mirėpo ju mund ta ndryshoni duke lejuar qasje tė kufizuar apo tė pakufizuar te youtub-it.
Gjithashtu pėrmes kėtij softueri ju mund tė monitoroni aktivitetin e fėmijėve tuaj nė internet, gjatė kohės kur nuk jeni nė shtėpi.
Mė shumė dhe detaje pėr shkarkim dhe instalim mund t’i gjeni duke klikuar nė ketė link: www1.k9webprotection.com

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Mbrojtja e fėmijėve nė internet
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: