PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Barcelona dėrmon Lyonin

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3921
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Barcelona dėrmon Lyonin   Thu Mar 12, 2009 7:03 am

Barcelona ka dėrrmuar nė Camp Nou kampionin e Francės, Lyonin, duke e mposhtur me rezultat 5-2 nė ndeshjen e kthimit tė 1/8 sė finales sė Ligės sė Kampionėve dhe duke siguruar ēerekfinalen.
Blaugranėt dominuan ndeshjen nė sulm duke krijuar raste tė shumta, dhe jo qė nuk munguan golat, por ato erdhėn me bollėk.

Pjesa e parė

Sulmuesi francez Thierry Henry ishte ai qė hapi rezultatin pas 25 minutash lojė, kur shėnoi pas njė asistimi tė mbrojtėsit Marquez. Nuk zgjati shumė dhe i njėjti lojtar dyfishoi rezultatin, kėsaj here pas njė asistimi tė mesfushorit Xavi.

Festa e Thierry Henry pas dy golave tė shėnuar. Foto: AP
Por, vendasit nuk u mjaftuan me kaq, dhe tė liruar nga presion shėnuan edhe dy herė, pėrmes dy sulmuesve tė tjerė, Lionel Messi dhe Samuel Eto’o.

Argjentinasi shėtiti mbrojtjen e mysafirėve, sikur ajo tė mos ishte, pėr tė shėnuar golin e tretė tė Barcelonės, pesė minuta para fundit tė pjesės sė parė (40’). Hovi i vendasve nė pjesėn e parė pėrfundoi me njė gol tė Eto’o, tre minuta mė vonė (43’).

Euforia e vendasve nė kėto minuta tė fundit tė pjesės sė parė, mbase iu kushtoi edhe me njė gol tė pranuar. Pas njė harkimi tė Juninhos nga kėndi, topi gjeti kokėn e mesfushorit Jean Makoun, goditja e tė cilit pėrfundoi nė rrjetėn e portierit Victor Valdes.
Pjesa e dytė

Edhe pjesa e dytė ishte me plot raste dhe dominuese pėr Barcelonėn, por ishin mysafirėt ata qė filluan mė mbarė. Lyoni, ashtu siē e mbaroi pjesės e parė, filloi edhe pjesėn e dytė duke shėnuar me anė tė kapitenit Juninho, pėr tė ngushtuar disavantazhin nė 4-2.

Por, rezultati nė favor tė Barcelonės shkaktonte pakėnaqėsi tek lojtarėt e Lyonit, qė ishin ca mė tė ashpėr nė minutat e fundit tė ndeshjes e qė rezultoi edhe me pėrjashtim tė brazilianit Juninho.

Keita duke shėnuar golin e pestė tė Barcelonės. Foto: AP
Tė favorizuar edhe me lojtar mė shumė, blaugranėt shėnuan edhe njė herė me anė tė Seydou Keita, qė vulosi rezultatin nė minutėn e pestė shtesė tė ndeshjes.

Barcelona kualifikohet nė gjysmėfinale me rezultat tė pėrgjithshėm 6-3.
Back to top Go down
View user profile
 
Barcelona dėrmon Lyonin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: