PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Arsenali ekipi i katėrt anglez qė arrin nė ēerekfinale

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3914
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Arsenali ekipi i katėrt anglez qė arrin nė ēerekfinale   Thu Mar 12, 2009 7:08 am

Arsenali ka eliminuar Romėn pėr t’u bėrė ekipi i katėrt anglez qė kualifikohet pėr nė ēerekfinale tė Ligės sė Kampionėve dhe i treti qė eliminon njė ekip italian.
Topēinjtė ishin mė tė saktė se gialorosėt nė gjuajtjen e penaltive, pas rezultatit tė barabartė nga tė dyja ndeshjes (1-0 secila).

Ekipi anglez filloi lojėn me njė gol epėrsi nga ndeshja e parė e zhvilluar nė Emirates Stadium, por vendasit e filluan ndeshjen e kthimit furishėm qė nė fillim.

Romakėt kaluan nė epėrsi me golin e mbrojtėsit Juan, pas nėntė minutash lojė, gol qė doli tė ishte edhe i vetmi i kohės sė rregullt tė ndeshjes.

Goli i brazilianit erdhi pas njė gabimi tė mbrojtjes sė Arsenalit, kur topi lehtėsisht i goditur nga Totti kaloi nėpėr kėmbėt e Gallas dhe Toure, pėr tė arritur tek Juan i cili shėnoi nga afėrsia.

Sulmuesi Nicklas Bentner nė aksion. Foto: AP
Penaltitė
Edhe gjuajtja e penaltive, si edhe pjesa mė e madhe e ndeshjes, ishte mjaft e ekuilibruar dhe Arsenali arriti tė kualifikohet nė ēerekfinale pas tetė goditjeve, duke i fituar me rezultat 7-6.

Pėr Arsenalin shėnuan Van Persie, Walcott, Nasri, Denilson, Toure, Sagna, Diaby ndėrsa humbi vetėm Eduardo Da Silva.

Pėr Romėn shėnoi Pizzaro, Baptista, Montella, Totti, Aquilani, Rise, ndėrsa humbėn Mirko Vucinic dhe Max Tonneto.

Arsenali kėshtu bėhet ekipi i katėrt i Premierligės qė hyn nė mesin e tetė ekipeve mė tė mira tė garės evropiane. Po sot, biletėn nė ēerekfinale e ka siguruar edhe kampioni i Anglisė, Manchester United, qė eliminoi atė tė Italisė, Interin.

Chelsea ishte ekipi tjetėr anglez qė eliminoi njė italian, Juventusin, ndėrsa Liverpooli ishte i vetmi qė pati pėrballė njė ekip italian. Tė kuqtė mbrėmė eliminuan nga gara kampionin e Spanjės, Real Madridin.
Back to top Go down
View user profile
 
Arsenali ekipi i katėrt anglez qė arrin nė ēerekfinale
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: