PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kuqi shėnon nė humbjen e Palace

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3942
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Kuqi shėnon nė humbjen e Palace   Thu Mar 12, 2009 7:12 am

Skuadra e Burnleyt ka shėnuar fitore nė dramėn gjashtėgolėshe kundėr Crystal Palace me rezultat 4-2, nė ndeshjen e vlefshme pėr ligėn angleze Championship.
Crystal Palace krijoi epėrsi tė dyfishtė nė pjesėn e parė, mirėpo vendasit arritėn ta pėrmbysin rezultatin deri nė fund tė takimit dhe dolėn fitues.

Serinė e golave e filloi shqiptari me pasaportė finlandeze, Shefki Kuqi, i cili shėnoi nė minutėn 26-tė, ndėrsa Clarke Carlisle dyfishoi epėrsinė e mysafirėve duke shėnuar autogol (35’).

Ishte i njėjti lojtar i Burnleyt, i cili ngushtoi epėrsinė nė 1-2, vetėm katėr minuta pasi shėnoi autogolin.

Nė dhjetė minutat e fundit tė ndeshjes, Burnley pėrmbysi gjithēka.

Fillimisht, Graham Alexander barazoi rezultatin nga pika e bardhė (83’). Ndėrsa Steven Thompson (88’) krijoi epėrsinė e parė pėr Burnleyn, derisa Jay Rodriguez vendosi rezultatin pėrfundimtar prej 4-2, nė minutat shtesė tė ndeshjes.
Back to top Go down
View user profile
 
Kuqi shėnon nė humbjen e Palace
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Suzana Kuqi: Shen Valentini - Festa e te dashuruarve
» Suzana Kuqi: Dhuratat e kėtij viti
» Suzana Kuqi: Nga "Profeti" i Khalil Gibran

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: