PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Sejdiu premton ndihmė pėr sportin kosovar

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3921
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Sejdiu premton ndihmė pėr sportin kosovar   Thu Mar 12, 2009 12:31 pm

Sportistėt e Republikės sė Kosovės meritojnė t’u jepet mundėsia pėr tė garuar me pėrfaqėsuesit e vendeve tė tjera tė botės sė lirė demokratike, theksoi presidenti Fatmir Sejdiu, gjatė njė takimi qė pati tė enjten me Besim Hasanin, kryetar i Komitetit Olimpik tė Kosovės.
Gjatė takimit me Hasanin, si dhe me tre nėnkryetarėt e kėtij komiteti, presidenti Sejdiu sėrish pohoi gatishmėrinė e tij tė plotė pėr t’u ndihmuar federatave pėrkatėse tė sportit dhe vetė Komitetit Olimpik tė Kosovės nė pėrpjekjet e gjithanshme qė po bėjnė ato pėr afirmimin e sportit tė Kosovės, si dhe pėr anėtarėsimin e tyre sa mė tė shpejtė nė asociacionet e sportit ndėrkombėtar dhe nė Komitetin Ndėrkombėtar Olimpik.

“Me sukseset dhe me paraqitjet e tyre dinjitoze jashtė vendit, sportistėt e Kosovės kanė dhėnė dėshmi tė bollshme se kanė talent, dije dhe vullnet pėr t’u matur me sportistėt e vendeve tė tjera”, tha Sejdiu, duke ripėrsėritur vendosmėrinė e institucioneve tė Republikės sė Kosovės pėr t’i ndihmuar sportistėt tanė nė pėrpjekjet e gjithanshme pėr ndėrkombėtarizimin e sportit tė Kosovės.

Presidenti Sejdiu dhe drejtuesit e KOK-ut u pajtuan qė nevojitet njė bashkėpunim i shtuar i tė gjitha institucioneve shtetėrore e sportive nė vend, me qėllim qė tė arrihet njė mbėshtetjeje sa mė e gjerė ndėrkombėtare pėr sportistėt e Kosovės, pėr federatat veē e veē dhe pėr vetė Komitetin Olimpik tė Kosovės. /Telegrafi/
Back to top Go down
View user profile
 
Sejdiu premton ndihmė pėr sportin kosovar
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Xhihadisti kosovar i ISIS-it
» Apel pėr ndihmė familjes sė dėshmorit Shaban Zenuni - Hoxha
» Kurizitet kosovar: Sabri Azemi zbulon zmadhuesin mekanik
» Vritet nė Irak terroristi kosovar i ISIS-it, Kujtim Xheladini
» Varfėria:Familjet skamnore bėjnė thirrje pėr ndihmė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: