PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Probleme sigurie pėr Facebook?

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3540
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Probleme sigurie pėr Facebook?   Fri Mar 13, 2009 6:42 am

Sipas kompanisė pėr siguri Trend Micro, Facebook ka qenė viktimė e problemeve tė ndryshme tė sigurisė gjatė javės sė kaluar.

Sipas Trend Micro katėr aplikacione nga rrjeti social u bėnė tė mundshme sė bashku me njė variacion tė Koobface virus. Ky lloj virusi ėshtė vėrejtur pėr herė tė parė gjatė fundit tė vitit tė kaluar, pasi i drejtonte pėrdoruesit nė njė faqe tė rrejshme e tė ngjashme si Youtube duke i inkurajuar ata tė instalojnė programe tė infektuara.

Dy nga aplikacionet e Facebook janė shkarkuar nga pėrdoruesit duke pėrfshirė edhe Facebook closing down dhe Error Check System.

Duke i shkarkuar aplikacionet, pėrdoruesit u japin hakerėve qasje nė profil dhe informacione personale. Pastaj ata dėrgojnė mesazhe tė rrejshme tek shokėt e pėrdoruesve, duke i inkurajuar ata qė t’i shkarkojnė aplikacionet.

Rik Ferguson, kėshilltar sigurie nė Trend Micro i ka thėnė televizionit BBC se kjo ka qenė njė javė e keqe. Ai po ashtu thotė se hakerėt janė duke pėrgatitur aplikacione qė nė shikim tė parė nuk duken si infektuese, ndėrsa pohon se kėto lloj aplikacionesh do tė paraqiten shumė shpejtė.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Probleme sigurie pėr Facebook?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ē'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: