PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 iPhone pėr tė gjithė nė Japoni..Ai shko ne Japoni kenaqsh me iphona

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3533
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: iPhone pėr tė gjithė nė Japoni..Ai shko ne Japoni kenaqsh me iphona   Fri Mar 13, 2009 6:47 am


Kompania SoftBank Mobile, operatori i tretė pėr nga madhėsia nė Japoni, qė nga fillimi i kėsaj jave, ka lansuar fushatėn nėn emrin "iPhone pėr tė gjithė" nė tė cilėn tė gjithė abonentėve tė cilėt hyjnė nė njė vit kontratė, do tė marrin falas telefonin mobil iPhone me flash disk prej 8 GB.

Pėrveē kėsaj, kompania SoftBank Mobile do tė ulė ēmimin pėr iPhone me flash disk prej 16 GB nga 350 dollarė nė 117 dollarė.
Ndryshe nga SHBA, ulja e ēmimeve tė iPhone nė Japoni pėrcillet edhe nga ulja e ēmimeve pėr abonim.

Sa pėr tė kujtuar, kompania Apple nė shtator tė 2007, pati ulur ēmimin e iPhone, versionit origjinal i nė tregun amerikan nga 599 dollarė nė 399 dollarė, por ēmimi pėr abonimin mujor nė AT&T, ku shitet iPhone, ka mbetur i pandryshuar.

Nė Japoni, megjithatė, ēmimi pėr abonim mujor ėshtė reduktuar nga 62 dollarė nė 46 dollarė.

Disa analistė besojnė se shitjet e iPhone nė Japoni janė shumė dobėt. Sipas disa tė dhėnave, shitja e iPhone nė vitin e parė nuk do tė arrijė as edhe nė gjysmėn e planifikuar qė ėshtė, njė milion copė.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
iPhone pėr tė gjithė nė Japoni..Ai shko ne Japoni kenaqsh me iphona
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Tėrmet i tmerrshėm nė Japoni
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: