PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ejupi, kompensim pėr vitet e humbura

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Ejupi, kompensim pėr vitet e humbura   Fri Mar 13, 2009 7:15 am

Njė ditė pas lirimit tė tij nga Burgu i Dubravės, ku kishte qėndruar i pafajshėm pėr tetė vjet, Florim Ejupi thotė se ndihet mirė qė mė nė fund, drejtėsia ėshtė vėnė nė vend.

“Nė Gjykatė Supreme mė liruan nga tė gjitha akuzat dhe unė jam i lirė tani”, tha Ejupi, pėr Express.

Ai thotė se njė vendim tė tillė e kishte pritur edhe mė herėt, pasi qė ai thotė se dėnimi ndaj tij ishte i padrejtė dhe se sipas tij, e gjitha kishte qenė e montuar.

“Ēdoherė e kam ditur qė do tė lirohem, pasi qė ai dėnim ka qenė i padrejtė, me dėshmitarė tė montuar dhe komplet rasti ka qenė i montuar”, tha ai.

Pas lirimit, Ejupi i ėshtė bashkuar gruas dhe fėmijėve tė tij, ndėrkohė qė kėrkon qė njė vendim i ngjashėm tė merret edhe pėr tė gjithė tė burgosurit nė Burgun e Dubravės, qė gjenden nė pavijonin numėr 1, ku janė tė vendosur ish-ushtarėt e UĒK-sė.

Sipas tij, shumica e ish-luftėtarėve tė UĒK-sė janė duke u mbajtur nė burg me akuza tė montuara nga administrata e UNMIK-ut.

Pėr tetė vjetėt e kaluar i mbyllur nė burg, Ejupi thotė se do tė kėrkojė kompensim, mirėpo deri mė tani ai thotė se nuk ka menduar se ēfarė kėrkese do tė parashtrojė ai. “Do tė kėrkoj kompensim...Do tė pushoj disa ditė, e tani tė shohim”, tha ai.

Njė ditė pas lirimit, shtėpisė sė Florim Ejupit i janė drejtuar shumė miq tė familjes, mirėpo deri mė tani ata thonė se askush nga qeveritarėt e vendit nuk e ka vizituar dhe nuk ėshtė interesuar pėr fatin e tij.

Ejupi, tani 30-vjeēar, nga fshati Sekiraqė e Podujevės, ishte dėnuar me 40 vjet heqje lirie, pasi ishte shpallur fajtor si aktor kryesor pėr shpėrthimin e vitit 2001 nė njė autobus tė Nish Ekspresit, ku humben jetėn 11 serbė dhe disa tė tjerė u plagosėn.

Lirohet Florim Ejupi

Ėshtė liruar nga Burgu i Dubravės Florim Ejupi. Lajmin e ka konfirmuar pėr Express edhe zėdhėnėsja e EULEX-it, Kristina Herodes. Mirėpo detaje tjera nuk janė dhėnė.

Florim Ejupi, 30 vjeēar nga fshati Sekiraqė e Podujevės ishte dėnuar me 40 vjet heqje lirie, pasi ishte shpallur fajtor si aktorė kryesor pėr shpėrthimin e vitit 2001 nė njė autobusė tė Nish Ekspresit, ku humben jetėn 11 serbė dhe disa tė tjerė u plagosėn.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Ejupi, kompensim pėr vitet e humbura
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kronologjia e ngjarjeve qė nga vitet 600 para Krishtit deri mė sot
» 45 fotografi tė Manhattan nė vitet e 40'ta (Foto)
» Pirro Ēako: Ju rrėfej 25 vitet me Invėn, nuk ia fal lidhjen e shpejtė me njė burrė tjetėr

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: