PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Apple pėrgatit softuer tė ri pėr iPhone

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4198
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Apple pėrgatit softuer tė ri pėr iPhone   Fri Mar 13, 2009 12:24 pmApple ka ftuar gazetarėt nė paraqitjen e versionit tė ri tė softuerit pėr shumė tė popullarizuarin iPhone, e cila do tė mbahet mė 17 mars tė kėtij viti.
Paraqitjen e softuerit kompania Apple e ka organizuar nė zyrat e saja qendrore nė Cupertino tė Kalifornisė. Gazetarėt do tė mund tė shohin versionin 3.0 nė vepėr, derisa Apple planifikon tė shfaqė edhe paketėn e re softuerike tė dedikuar pėr programuesit tė cilėt pėrpunojnė programe pėr iPhone. Nuk pėrmendet koha e daljes zyrtare e versionit tė ri nė treg, derisa Apple ka lėnė tė kuptojė se ajo qė gazetarėt do tė shohin ėshtė versioni nė fazėn zhvilluese dhe ende tė papėrfunduar.

Apple e ka paraqitur iPhone 3G verėn e kaluar. Gjatė vitit 2008 janė shitur gjithsej 12.7 milionė iPhone qė ka qenė mė shumė se parashikimet dhe planet e kompanisė Apple se do tė shes 10 milionė njėsi.

Momenti vendimtar pėr popullarizim e iPhone ka qenė atėherė kur programuesve u ėshtė dhėnė mundėsia qė tė krijojnė aplikacione pėr tė. Pikėrisht numri i madh i aplikacioneve tė llojllojshme tė cilat mund tė shkarkohen pa pagesė apo me njė pagesė simbolike e bėjnė celularin iPhone aq funksional dhe tė adhuruar.

www.apple.com

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Apple pėrgatit softuer tė ri pėr iPhone
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: