PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 100 milionė Nintendo DS tė shitura

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4200
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: 100 milionė Nintendo DS tė shitura   Fri Mar 13, 2009 12:25 pmNintendo ka njoftuar se prej paraqitjes sė parė, nė nėntor tė vitit 2004, e deri mė 6 mars tė kėtij viti nė mbarė botėn janė shitur mbi 100 milionė njėsi sė konzolės sė lojėrave Nintendo DS.
Qė prej lansimit Nintendo DS ėshtė paraqitur nė dy versione, respektivisht si DS origjinal dhe DS Linte, e sė shpejti nė treg do tė duhej tė dilte edhe versioni i tretė me shenjėn DSi.

Nė Nintendo po ashtu theksojnė se 83 tituj tė lojėrave pėr Nintendo DS janė shitur nė mbi njė milion kopje, prej tė cilėve shtatė e kanė kaluar edhe kufirin prej 10 milionė kopjeve tė shitura.

Nė prill tė kėtij viti do tė duhej tė paraqitej edhe versioni DSi pėr tė cilin nė kompani besojnė se do tė pėrsėris suksesin tregtar tė versioneve paraprake.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
100 milionė Nintendo DS tė shitura
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: