PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Udinese ruan nderin italian

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3920
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Udinese ruan nderin italian   Sat Mar 14, 2009 4:31 amUdinese ruan nderin italian

Pas pėrjashtimit tė tė gjitha skuadrave italiane nga Liga e Kampionėve, skuadra e Udineses ka arritur ta ruajė nderin e futbollit italian nė Evropė, duke i mposhtur kampionėt nė fuqi tė Kupės UEFA, Zenit St. Petersburg, me rezultat prej 2-0.
Vendasit arritėn tė shėnojnė dy herė nė minutat e fundit tė takimit.

Fabio Quagliarella shėnoi golin e parė nė minutėn e 85-tė, ndėrsa Antonio Di Natale dyfishoi rezultatin nga pika e bardhė nė minutat shtesė tė takimit (90’+7).

Me kėtė fitore, Udine do tė udhėtojė nė Rusi mė 19 mars nė rolin e skuadrės favorite.
Me rezultat tė njėjtė ka pėrfunduar edhe ndeshja e zhvilluar ndėrmjet Manchester Cityt dhe Aalborgut.

Golat pėr ‘pasanikėt’ i shėnuan Felipe Caicedo (8’) dhe Sean Wright-Phillips (30’).
Back to top Go down
View user profile
 
Udinese ruan nderin italian
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ilia S. Karanxha: Personaliteti i Nikolla Leonik Tomeos nė artin rilindas italian

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: