PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Lippi: Tė luajmė Itali-Angli

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3942
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Lippi: Tė luajmė Itali-Angli   Sat Mar 14, 2009 4:39 am

Ėshtė viti i dytė radhazi qė ekipet angleze janė dominuese nė Ligėn e Kampionėve, ndėrsa kėtė vit nė pėrballjet direkte, tė tria skuadrat nga Liga Premier (Manchester United, Chelsea, Arsenal) i eliminuan skuadrat italiane (Inter, Juventus, Roma). Megjithatė trajneri i pėrfaqėsueses sė Italisė, Marcello Lippi, nuk dorėzohet duke thėnė se ekipet angleze nuk janė superiore.
“Superioritet anglez? Nuk ėshtė e vėrtetė... Rezultatet mund tė jenė mashtruese dhe tė rastėsishme. Pėr mė shumė nėpėr skuadra nuk ka shumė futbollistė anglezė ose italianė”.

“Unė kam njė zgjidhje: do tė ishte mirė tė luanin Italia dhe Anglia. Ekipet kombėtare pėrfaqėsojnė futbollin shtetėror, jo klubet. Asnjėra nga skuadrat angleze (qė janė nė Ligėn e Kampionėve) nuk kanė trajner anglez, prandaj nuk ėshtė ēudi qė pėrfaqėsuesja e Anglisė ka trajner tė huaj (Fabio Capello)”.
Back to top Go down
View user profile
 
Lippi: Tė luajmė Itali-Angli
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Vargje tė thurura nga Donika Ēela. Itali. - LARG URREJTJES!
» Itali, procedurat e reja pėr bashkimin familjar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: