PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Nėntė milionė funte pėr Djajtė e Kuq nėse fitojnė pesė titujt

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3529
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Nėntė milionė funte pėr Djajtė e Kuq nėse fitojnė pesė titujt   Sat Mar 14, 2009 4:43 am

Yjet e Manchester United do tė kenė mundėsinė tė fitojnė nėntė milionė euro, nėse ata arrijnė tė fitojnė tė pesė trofetė kėtė sezon, shkruan The Sun.
Ky ėshtė njė bonus shtesė nė ofertė, nėse klubi i fiton tė pesė garat kėtė sezon, ndėrsa disa prej yjeve do tė mund tė fusin nė xhep 400 mijė funte.

Ky bonus ėshtė vendosur para se sezoni tė fillonte dhe pėrfshin pagesa tė ndara pėr secilin trofe tė fituar.

Lojtarėt e United tashmė kanė fituar nga 85 mijė funte shtesė pėr dy trofetė e fituara, Kupėn Carling dhe Kupėn Botėrore tė Klubeve.

Fitoret nė Premierligė dhe Ligėn e Kampionėve do ta ēojnė kėtė shumė nė 200 mijė funte. Ndėrsa nėse Djajtė e Kuq fitojnė edhe Kupėn FA mė 30 maj, nė buxhetin e lojtarėve do tė shtohen edhe nga 65 mijė funte.

United po ashtu do tė paguajė lojtarė tė veēantė nė varėsi prej kontributit tė tyre nė secilėn garė.
Back to top Go down
View user profile
 
Nėntė milionė funte pėr Djajtė e Kuq nėse fitojnė pesė titujt
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kush ėshtė vajza tė cilėn nė 19:30 e presin nė "randez-vous" mbi tre milionė shqiptarė!
» Selvije Bajrami:Bandat nė luftė pėr tokėn 20 milionėshe
» Raimonda MALEĒKA :Pesė yje shqiptarie
» Blendi Fevziu e bėn "pėr pesė pare" Ministren e Brendshme tė Maqedonisė Janullovska!
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: