PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 IPKO lanson televizionin digjital kabllor

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: IPKO lanson televizionin digjital kabllor   Mon Mar 16, 2009 2:27 pmKompania telekomunikuese IPKO, qė nga dita e hėnė ka kaluar nga transmetimi televiziv analog nė atė digjital. Nė bashkėpunim me platformėn DigitAlb, konsumatorėt e IPKO Digital TV do tė kenė mundėsi tė kėnaqen me ofertėn mė tė mirė nė treg te programeve informuese, argėtuese, filmave, sportit, muzikės etj.
Nė bashkėpunim me DigitAlb, IPKO ofron pėrmbajtjen mė atraktive pėrmes mė shumė se 60 kanaleve televizive, duke pėrfshirė tė gjitha kanalet e mirėnjohura tė DigitAlb si dhe kanalet SuperSport, Big Brother 1 dhe 2.

Faza testuese zgjatė nga data 16 deri mė 31 mars 2009, ku shėrbimi i Televizionit Digjital IPKO ėshtė pa pagesė, ndėrsa pėr marrėsin digjital dhe kartėn SMART konsumatorėt duhet tė paguajnė depozitėn prej 10 eurove.

Televizioni Digjital IPKO, konsumatorėve iu mundėson tė shikojnė kanale dhe programe tė shumta nė platformėn digjitale, duke ofruar fotografi dhe zė tė cilėsisė sė lartė, si dhe shėrbime tjera televizive dhe interaktive.

“Oferta televizive digjitale e IPKO ėshtė e pakrahasueshme nė pėrmbajtje dhe cilėsi me cilėndo nga ofertat tjera nė treg”, tha me kėtė rast, drejtori ekzekutiv i IPKO-s, Akan Ismaili.

Pakoja e Televizionit Digjital IPKO ofron 60 kanale ekskluzive tė cilat mundėsohen vetėm nga kompania IPKO nė Kosovė, udhėzues elektronik tė programeve, filmat mė tė fundit tė kinemasė botėrore, bashkė me ‘reality show’ Big Brother (pėrmes kanaleve BB1 dhe BB2).

Shėrbimi i Televizionit Digjital IPKO fillimisht ofrohet vetėm nė regjionin e Prishtinės i cili pėrfshinė qytetin e Prishtinės, Fushė Kosovėn, Ajvali dhe Graēanicė, ndėrsa shumė shpejt ky shėrbim do tė ofrohet edhe nė vendet tjera tė Kosovės.

“Me kėtė lansim ne nuk po pėrfundojmė asgjė. Kjo ėshtė vetėm njė nismė e cila do tė plotėsohet vazhdimisht me programe te reja dhe nė bazė tė preferencės sė konsumatorėve”, tha Ismaili.

IPKO ofron shėrbime telekomunikimi tė telefonisė mobile, internetit dhe tė telefonisė fikse si dhe tė televizionit kabllor. Tė gjitha kėto shėrbime janė tė licencuara nga autoritete pėrkatėse

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
IPKO lanson televizionin digjital kabllor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: