PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama   Mon Mar 16, 2009 2:28 pmServerėt me ēipet Istanbul kanė arritur bartjen mė tė shpejt tė dhėnave dhe performansa mė tė mira tė aplikacioneve...
Advanced Micro Devices (AMD) ka demonstruar modelet e para punuese tė ēipeve tė emėruara Istanbul, tė serisė sė tyre tė radhės Opteron me gjashtė bėrthama tė dedikuara pėr serverė.

Ēipet kanė dėshmuar performansa mė tė mira me shpenzim tė njėjtė si edhe ēipet ekzistuese tė serverėve me gjashtė bėrthama me emrin Shanghai. Kjo do tė thotė se shpenzojnė nė mes tė 45 e 105 vat kur punon nė shpejtėsitė nė mes 2.3 GHz e 2.8 GHz.

Serverėt me ēipet Istanbul kanė arritur edhe bartje mė tė shpejtė tė dhanė deri tek memoria si dhe performansa tė aplikacioneve nėn sistemin operativ Windows Server 2008 nė krahasim me procesorėt e mėhershėm.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
AMD demonstron procesorin e ri me gjashtė bėrthama
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Policia e Kosovės arreston gjashtė policė tė MPB tė Serbisė

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: