PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 njerui te cilet nuk ju kujtohet a i ka 111 vjet a 108 xD kuh

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3592
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: njerui te cilet nuk ju kujtohet a i ka 111 vjet a 108 xD kuh   Mon Mar 16, 2009 4:18 pm

Mos e pyesni Mattie Caldwell se sa qirinj i duhen pėr torten e ditėlindjes. “Nuk mė kujtohet”, thotė ajo. Shėnimet mjekėsore tregojnė se ditėlindja e Mattie ėshtė mė 5 mars 1901. Njė Bibėl e familjes jep tė njėjtėn datė, por tri vjet mė herė, 1898. Shėnime ligjore nuk ka pasi qė ajo kishte lindur nė shtėpi. Sidoqoftė, Caldwell e ka festuar gjatė javės ditėlindjen e saj me familje e miq, nė Flint Township, afėr Detroit. “Ėshtė shumė special”, ka thėnė ajo. Stėr-stėr-stėr-stėrgjyshja e sė paku 7 fėmijėve, pasi qė nuk i numėron mė , ėshtė rritur nė njė fermė nė Mississippi dhe familjarėt thonė se ajo kurrė nuk mėsoi shkrim e lexin. Ajo ishte mė e vjetra nga 7 fėmijtė e familjes, dhe e vetmja qė ėshtė ende gjallė. Ajo jetoi nė Indiana me burrin e saj, dhe kishte njė vajzė. Qė tė dy kanė vdekur. Mattie pėrdorė karrocė invalidėsh,por thote se duhet lėvizur sė shpejti. “Nuk e di kur Zoti do tė jetė i gatshėm pėr mua, por kur ai tė jetė gati, do t’mė duhet tė lėviz”, ka thėnė ajo.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
njerui te cilet nuk ju kujtohet a i ka 111 vjet a 108 xD kuh
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Familja Kajana, 100 vjet e persekutuar nga xhonturqit dhe komunistėt
» 'Grupi i Llapit' dėnohet me 13 vjet burgim
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...
» Pėrkujtim:Nėntė vjet pa vėllain e dashur Mehmet Ahmetaj
» Nazim Bllaca u dėnua me 4.5 vjet burg

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: