PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Erste Stiftung edh ene kosove? A e dini pse quhet ashtu

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3597
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Erste Stiftung edh ene kosove? A e dini pse quhet ashtu   Mon Mar 16, 2009 4:28 pmFondacioni ERSTE, pėrmes njė komunikate pėr media njofton se Komisioni vlerėsues ka futur nė listėn e ngushtė 71 projekte, tė cilėt janė finalistė pėr ēmimin e Fondacionit ERSTE pėr integrimin nė shoqėri 2009.

Pėr ftesėn e kėtij viti u parashtruan mė shumė se 1300 aplikacione nga 8 vende nė Evropėn Juglindore, nga tė cilat 960 kanė qenė tė pranueshme.

Ky ēmim si i vetmi ēmim i kėtij lloji ka pėr qėllim t’i njoh dhe t’i avancojė organizatat dhe projektet qė kanė pėr qėllim tė krijojnė njė shoqėri stabile dhe tė drejtė, e cila pėrfshinė grupet me disavantazhe dhe tė margjinalizuara.

Tė gjitha projektet e dorėzuara janė vlerėsuar duke u bazuar nė kriterin e efektshmėrisė sė tyre dhe tė pėrfitimeve specifike pėr shoqėrinė.

Nė muajt qė do tė vijnė, juria ndėrkombėtare e pėrbėre prej 17 ekspertėve do t’i pėrzgjedhė 10 projekte fituese dhe do tė ndahen 10 ēmime tė nderit. Ceremonia e dhėnies sė shpėrblimeve do tė mbahet nė Bukuresht, mė 25 qershor 2009.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Erste Stiftung edh ene kosove? A e dini pse quhet ashtu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Mjete lundrimi
» AVDI MAXHUNI:Shefqet Krasniqi, themeluesi i pare i xhihadit islamik " shqiptar!"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: