PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Audi planifikon pėrpunimin e modelit mė tė fuqishėm A3 – RS3

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Audi planifikon pėrpunimin e modelit mė tė fuqishėm A3 – RS3   Tue Mar 17, 2009 7:18 amNė intervistėn e fundit njėri nga prijėsit e njėsisė sė
kompanisė Audi pėr zhvillim teknik Michael Dick ka theksuar se Audi
ėshtė duke menduar pėr pėrpunimin versioneve tė modeleve A3 – RS3, e
tani kemi supozimet e para pėr mundėsitė qė do tė mund tė ofrojė
automjeti.
Supozohet se nėn kapakun e kompaktit do tė duhej
tė gjendej motori i njėjtė 2.5 litėrsh me turbo-mbushės prej 2.5
litrash nga modeli aktual TT-RS me 340 KF dhe moment tė rrotullimit
prej 450 Nm.

Fuqia do tė transmetohej nė mėnyrė integrale nė tė gjitha katėr boshtet
me anė tė gjeneratės sė motorėve Quattro, derisa RS3 i radhės do tė
duhej tė peshonte pėrafėrsisht sa edhe TT-RS, mund tė priten edhe
performansa tė ngjashme – 4.6 sekonda pėr arritjen e shpejtėsisė prej
100 kilometrash nė orė dhe shpejtėsi maksimale elektronike prej 250
kilometrash nė orė.

Nėse RS3 merr dritėn e gjelbėr pėr prodhim, atė mund ta presim para
vitit 2011, kur ėshtė paralajmėruar dalja e gjeneratės sė A3.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Audi planifikon pėrpunimin e modelit mė tė fuqishėm A3 – RS3
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Shqipėria autoritet i fuqishėm nė INTERPOL

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: