PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Facebook synon titullin e rrjetit mė tė madh shoqėror

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3866
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Facebook synon titullin e rrjetit mė tė madh shoqėror   Tue Mar 17, 2009 3:17 pmTrafiku nė Facebook gjatė vitit tė fundit ėshtė dyfishuar dhe nė kėtė shėrbim ka ēdo ditė e mė shumė pėrdorues, derisa konkurrenti i tij mė i madh MySpace po shėnon rėnie tė trafikut.
Facebook ėshtė vetėm njė hap larg marrjes sė fronit tė rrjetit mė tė vizituar nė botė. Qėkur ėshtė hapur pėr publik nė vitin 2006, ky shėrbim shėnon miliona pėrdorues tė rinj ēdo muaj. Prej shkurtit tė vitit 2008 deri nė shkurt tė vitit 2009 trafiku nė Facebook ėshtė dyfishuar.

Popullariteti i rritur shpejt i Facebook megjithatė nuk ka qenė i mjaftueshėm qė tė arrijė MySpace, rrjetin shoqėror i cili ekziston pėr njė kohė tė gjatė dhe shumė fuqishėm ėshtė e tabluar nė treg. Pėr fat tė keq tė MySpace, duket se arsyeja e vetme pėr kėtė ėshtė koha e shkurtėr qė Facebook ekziston sepse gjendja nė tregun e shoqėrimit online, sipas trendėve aktual, sė shpejti do tė mund tė ndryshonte. Nė periudhėn e njėjtė gjatė sė cilės Facebook ka dyfishuar trafikun e vet, MySpace shėnon rėnie prej 28 pėr qind.

Pozita e MySpace do tė rrezikohet edhe mė shumė me shtimin e informacioneve nga Facebook nė aplikacionin TweetDeck tė shėrbimit Twitter. Aplikacioni shėrben pėr dėrgimin e informacioneve nga shėrbimi Twitter nė desktopin e kompjuterit, e sė shpejti nė tė do tė mund tė pėrcillen edhe aktivitetet nė Facebook.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Facebook synon titullin e rrjetit mė tė madh shoqėror
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu, prijėsi dhe heroi mė i madh nė histori
» Gani Qarri: Ismail Kadare - Nė pėrkujtim tė 75 vjetorit tė lindjes sė Shkrimtarit
» Asllan Dibrani:Nga gjiri i Malėsisė sė Gollakut , lindi kėngėtari dhe krijuesi i madh Demir Krasniqi!
» Mbi njė "Tregim tė Madh"
» Zymer Neziri:RAMIZ KELMENDI, 80 VJET JETĖ TĖ SHKRIMTARIT TĖ MADH

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: