PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Firefoxi i ri vjen vetėm nė muajin qershor

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Firefoxi i ri vjen vetėm nė muajin qershor   Tue Mar 17, 2009 3:18 pmEdhe pse versioni i radhės sė shfletuesit mė tė popullarizuar alternativ ka qenė i pėrcaktuar tė paraqitet gjatė pjesės sė parė tė vitit 2009, nga tabori i Mozillas raportojnė se Firefox 3.5 do tė vonohet paksa.
Integrimi i mundėsive tė shumta dhe testimet shtesė janė shkaqet kryesore tė vonimit tė versionit tė ri Firefox 3.5. Mesi i vitit ėshtė kohė mė reale pėr paraqitjen e tij.

Javėn e kaluar Mozilla ka ofruar Firefox 3.1 beta 3, mirėpo siē deklaron Chris Blizzard nga shėrbimi i taborit tė Mozillas, ky version ėshtė larg nga ai pėrfundimtar.

Edhe pse versioni i ardhshėm i Firefoxit nė formė logjike do tė duhej tė barte shenjėn 3.1, nė Mozilla kanė vendosur qė shifra 3.5 do tė theksojė mė konkretisht tė gjitha shtojcat dhe risitė me tė cilat do tė vjen versioni i radhės i shfletuesit.

Sipas paralajmėrimeve tė Mozillas, Firefox 3.5 do tė sjellė pėrmirėsime tė rėndėsishme gjatė ekzekutimit tė JavaScript-it dhe mundėsive multimediale tė shfletuesit pa pasur nevojė tė instalohen shtojcat e “palėve tė treta”, si Adobe apo Macromedia.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Firefoxi i ri vjen vetėm nė muajin qershor
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "Skėnderbeu, Mbreti luftėtar i Shqipėrisė", vjen nė atdhe
» Chris Tucki:Tash vjen Baci Vlla!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: