PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 YAHOO: FRIENDS ON FIRE!

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3534
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: YAHOO: FRIENDS ON FIRE!   Tue Mar 17, 2009 3:23 pm


Pėr tė rivalizuar shėrbimin “Google Latitude”, “Yahoo” ka lėshuar aplikimin e “Facebook”-ut tė quajtur “Friends on Fire” qė u jep mundėsinė njerėzve tė ndajnė vendodhjėn e tyre me njeri-tjetrin.

“Google Latitude” ėshtė njė teknologji pėr gjetjen e vendndodhjes nėpėrmjet telefonit dhe pėr tė gjetur se kush hyn pranė vendndodhjes tėnde.

“Friends on Fire” ka nė vetvete njė sėrė shėrbimesh si: “Fire Eagle”, njė shėrbim qė shėrben pėr tė shitur dhe blerė vendndodhjen me programe tė autorizuara dhe “Facebook” i cili merret me ēėshtjet e identifikimit tė miqve dhe lejimin e tyre pėr tė parė vendndodhjen tende.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
YAHOO: FRIENDS ON FIRE!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: