PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Afėrditės s’po i ec si kėngėtare

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 23
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3143
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Afėrditės s’po i ec si kėngėtare   Tue Mar 17, 2009 3:27 pmKėngėtarja me e re, dhe e dashura e Shpat Kasapit, nuk po e arrina tė suksesin e saj nė kėngėn e saj mė tė re, “Nėse je burrė” .

Kėnga e cila pėrcillet me njė tekst qė mund tė quhet i dorės se tretė i bėrė nga Avni Qaili pėrcillet edhe me elemente sllave dhe turke nė vinė e tij melodike pėrderisa kėngėtarja nuk interpreton atė nė nivelin e duhur.

Spoti, dhe ‘single’ i kėsaj kėngėtare po ashtu nuk ėshtė duke u transmetuar nga shumica e televizioneve kosovare (nė pėrjashtim tė TV 21, i cili e ka transmetuar), ndėrkaq edhe ato tė Shqipėrisė nuk po e transmetojnė kėngėn.

Pėrndryshe, Afėrdita Dreshaj, e cila nė SHBA ka pasur njė karrierė tė mirė nė botėn e modės, nuk pėrjashtohet mundėsia qė tė kėtė njė sukses si tė Genta Ismajlit, e cila po ashtu kishte debutuar me njė kėngė tė vjedhur bullgare nė skenėn e estradės.

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Afėrditės s’po i ec si kėngėtare
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jorgo Telo:I DUHET ZAGORISĖ NJĖ DREJTUES VIZIONAR (Pikėpamje tė pėrditėsisė)
» Bashkatdhetarėt kanė tejkaluar investimet e bashkėsisė ndėkombėtare nė Kosovė
» Kosova anėtare e FMN,(Fondi Monetar Ndėrkombėtar)
» Promovim librash tė mėrgimtarėve tanė dhe Foto tė bėra nė Biblioteken Kombėtare gjat promovimit tė librave nga Diaspora (Foto:Ahmet Murati)
» Qendrat islame nė Gjermani ishin bartėse tė shumė organizimeve kombėtare

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: