PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Sot vjen Internet Explorer 8

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4110
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Sot vjen Internet Explorer 8   Thu Mar 19, 2009 6:45 amTabori Microsoftit ka publikuar lajmin se gjatė ditės sė sotme (e enjte), rreth orės 18:00 sipas orės sonė, pėrdoruesve do t’u ofrojė versionin pėrfundimtar tė shfletuesit tė vet internetit Internet Explorer, i cili ka evoluar deri tek versioni 8.
Pas pothuajse njė viti pėrgatitjes, Internet Explorer 8 do tė jetė nė dispozicionin tonė gjatė ditės sė sotme nė 25 gjuhė tė ndryshme botėrore, dhe atė nga faqet zyrtare tė Internet Eplorer apo nga Microsoft Download Centre, derisa tek pėrdoruesit tė cilėt e kanė tė kyēur opsionin Automatic Update shfletuesi do tė instalohet automatikisht.

Nė tė njėjtėn kohė Microsoft ka publikuar edhe raportin e vet i cili thotė se Internet Explorer 8 gjoja ėshtė dukshėm mė i sigurt sesa shfletuesit konkurrentė nga Mozilla e Google.

Raportin pėr Microsoftin e ka kryer kompania NSS Labs e cila ka publikuar se IE RC1 ėshtė madje 69 pėr qind mė i efektshėm nė njohjen e sulmeve tė ndryshme nga uebi tė cilat ēdo ditė i ngacmojnė pėrdoruesit, derisa nė vendin e dytė ėshtė kategorizuar Firefox, Safari nė tė tretin dhe Google Chrome nė vendin e katėrt.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Sot vjen Internet Explorer 8
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» "Skėnderbeu, Mbreti luftėtar i Shqipėrisė", vjen nė atdhe
» Chris Tucki:Tash vjen Baci Vlla!
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: