PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Galata largohet nga Kupa UEFA

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3915
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Galata largohet nga Kupa UEFA   Fri Mar 20, 2009 5:22 am

Skuadra e Hamburgut ka shėnuar fitore nė stadiumin Ali Sami Yen, kundėr Galatasarayt pėr t’u kualifikuar nė ēerekfinale tė Kupės UEFA.
Ndeshja e zhvilluar tė enjten mbrėma nė Stamboll ndėrmjet Galatasarayt dhe Hamburgut, ka pėrfunduar me fitoren e skuadrės mysafire me rezultat 3-2.

Vendasit krijuan epėrsi tė dyfishtė pėrballė kundėrshtarėve gjermanė, me golat e Harry Kewel (42’) nga pika e bardhė dhe Milan Baros, i cili shėnoi porsa filloi pjesa e dytė (48’), mirėpo turqit nuk arritėn ta mbanin rezultatin deri nė fund tė takimit dhe u dėnuan nga skuadra mysafire.

Dy gola tė shpejtė tė Jose Paolo Guerreros (57’ dhe 60’) sollėn baraspeshėn e takimit, rezultat me tė cilin Hamburgu ishte i kualifikuar. Ndėrkaq, Ivica Olic i dha fund ēdo dyshimi pėr skuadrėn e kualifikuar nė ēerekfinale, duke shėnuar golin e tretė pėr Hamburgun (90’).
Back to top Go down
View user profile
 
Galata largohet nga Kupa UEFA
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: