PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Nuk ka krizė pėr industrinė e video-lojėrave

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4110
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Nuk ka krizė pėr industrinė e video-lojėrave   Fri Mar 20, 2009 7:02 amDerisa industritė tjera janė duke u munduar me krizėn globale, ekspertėt prognozojnė rritje tė mėtutjeshme tė industrisė sė lojėrave tė cilat do tė udhėhiqen nga platformat mobile.
Sipas prognozave mė tė fundit, industria globale e lojėrave deri nė vitin 2012 do tė fitojė 40 miliardė dollarė nė vit.

Raportimet e mėhershme kanė thėnė se udhėheqės i trendit tė ri ėshtė Apple iPhone me ekranin e tij tė thjeshtė tė ndjeshėm nė prekje i cili do tė jetė mė meritori pėr rritjen e lojėrave mobile, mirėpo edhe numri mė i madh i lojtarėve, lidhjet mė tė shpejta, dhe konzolat e gjeneratės sė ardhshme do t’i ndihmojnė industrisė sė lojėrave nė tė gjitha drejtimet, e jo vetėm ato qė lidhen me platformat mobile.

Kėsaj i shkon pėr shtati edhe definicioni i lojtarėve tė cilėt nė mesatare ėshtė njė mashkull afėrsisht 33 vjeēar, mirėpo edhe numri i madh i lojtareve tė cilat nė disa lojėra pėrbėjnė mbi 50 pėr qind tė pėrdoruesve.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Nuk ka krizė pėr industrinė e video-lojėrave
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pranvera, Arbenit: Bėhu burrė dhe kthema Erionin
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Profeti Muhamed kishte parashikuar ardhjen e ISIS-it (Video)
» Flet Eroll Vitaku: Nė emėr tė komandantėve kam paguar haraē me vite tė tėra (Video)
» Gjendje lufte nė Kumanovė, 9 policė tė plagosur (Foto/Video)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: