PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Ēerekfinalja: Barcelona-Bayern, Man Utd-Porto, Liverpool-Chelsea...

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3942
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Ēerekfinalja: Barcelona-Bayern, Man Utd-Porto, Liverpool-Chelsea...   Sat Mar 21, 2009 3:36 am

Kampioni nė fuqi i Ligės sė Kampionėve, Manchester United do tė ndeshet nė ēerekfinalen e kėsaj gare me fituesin e vitit 2004, Porto – derisa Liverpool do tė pėrballet sėrish me Chelsea. Barcelona ndėrkaq do tė ndeshet me ekipin gjerman Bayern Munich, ndėrsa Villarreal me Arsenal.
Manchester United ishte mposhtur nga Porto kur ky ekip portugez e kishte fituar kėtė garė, nė vitin 2004. Megjithatė anglezėt synojnė tė hakmerren dhe tė mbrojnė titullin, pėr t’u bėrė kėshtu ekipi i parė qė ka arritur njė gjė tė tillė, qė nga themelimi i Ligės sė Kampionėve, nė sezonin 1992/93.

Fituesi i kėtij derbi do tė ndeshet me fituesin qė del nga pėrballja Villarreal-Arsenal. Ekipi anglez duket sė ka kaluar mjaft lehtė nė kėtė short - nėse merret parasysh fakti se, Villareal asnjėherė nuk ėshtė gjetur nė finalen e kėsaj gare tė madhe tė futbollit.

Pėr dy ekipet tė tjera angleze, Liverpool dhe Chelsea, historia po pėrsėritet. Kėto dy ekipe kanė luajtur nė tri gjysmėfinale gjatė katėr edicioneve tė fundit tė kėsaj gare. Fituesi i kėtij derbi “lokal” do tė ndeshet me fituesin e lojės Barcelona-Bayern München, tė dy ekipe kėto qė kanė shėnuar mė se shumti gola nė edicionin e sivjetmė tė kėsaj gare.
Ēerekfinalet e Ligės sė Kampionėve do tė luhen mė 7/8 dhe 14/15 prill, gjysmėfinalet mė 28/29 prill dhe 5/6 maj, ndėrsa finalja luhet nė Stadiumin Olimpico, nė Romė, mė 27 maj.
Back to top Go down
View user profile
 
Ēerekfinalja: Barcelona-Bayern, Man Utd-Porto, Liverpool-Chelsea...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: