PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Crouch mposht Evertonin

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3914
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Crouch mposht Evertonin   Sun Mar 22, 2009 5:23 am

Dy gola tė sulmuesit anglez Peter Crouch kanė bėrė qė Porsmouthi tė rikthehet nga disavantazhi prej 1-0, pėr tė shėnuar nė fund fitore me rezultat 2-1 nė ndeshjen pėrballė Evertonit tė zhvilluar nė Fratton Park.
Leighton Baines ēoi Evertonin nė avantazh tė hershėm, duke shėnuar nga gjuajtja e lirė qė nė minutėn e katėrt tė ndeshjes.

Por Crouch barazoi nė minutėn e 22-tė duke shėnuar me kokė pas njė harkimi nga kėndi tė Niko Kranjcar. Shtatlarti anglez shėnoi edhe njė gol tjetėr 15 minuta para fundit tė kohės sė rregullt, duke mposhtur edhe njė herė me kokė portierin Tim Howard.

Tre pikėt e reja janė mjaft tė rėndėsishme pėr Portsmout qė lufton pėr mbijetesė nė Premierligė. Nė anėn tjetėr humbja nuk rrezikon aspak pozitėn e Evertonit qė qėndron nė vendin e gjashtė tė tabelės.

Fitorja ishte vetėm e dyta nė 14 ndeshje tė Portsmouth nė Premierligė dhe po ashtu e dyta nė shtėpi nė tė gjitha garat kėtė vit.
Back to top Go down
View user profile
 
Crouch mposht Evertonin
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: