PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Hertha mposhtet, Bayerni dhe Wolfsburgu fitojnė

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3889
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Hertha mposhtet, Bayerni dhe Wolfsburgu fitojnė   Sun Mar 22, 2009 5:26 am

Skuadra lidere e Bundesligės, Hertha Berlin, ka pėsuar humbje nga Stuttgarti nė Mercedes Benz Arena, me rezultat prej 2-0. Nga ana tjetėr dy pėrcjellėsit e parė, Bayern Munich dhe Wolfsburg kanė shėnuar fitore, pėr t’u afruar nė vetėm njė pikė diferencė pranė liderit.
Stuttgarti u tregua skuadėr e fuqishme nė shtėpi duke shėnuar dy gola tė shpejtė, me tė filluar pjesa e dytė, me anė tė Cacau (47’) dhe Khedira (51’), tė cilėt rezultuan tė ishin fatal pėr Herthan, e cila tashmė e rrezikon pozitėn e parė nė tabelė.

Bayern Munichu ka arritur tė shėnojė fitore minimale prej 1-0, kundėr skuadrės sė Edmond Kapllanit, Karlsruhe.

Tė vetmin gol nė ndeshje e shėnoi Jose Ernesto Sosa (34’), i cili ia siguroi tre pikė shumė tė vlefshme skuadrės kampione nė luftėn pėr titullin e radhės.

Sulmuesi i Kombėtares shqiptare, Edmond Kapllani, u inkuadrua nė lojė nė minutėn e 77-tė pėr Karlsruhen, mirėpo nuk arriti tė ndryshojė asgjė nė vazhdėn e ndeshjes.

Pretendenti tjetėr pėr titull, Wolfsburg ka arritur tė shėnojė fitore me rezultat prej 3-0, si mysafir i Arminia Bielefeld.

Edhe Wolfsburgu gjendet vetėm njė pikė prapa Herthas, me pikė tė barabarta me Bayern Munichun, por edhe me golaverazh tė njėjtė.
Back to top Go down
View user profile
 
Hertha mposhtet, Bayerni dhe Wolfsburgu fitojnė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: