PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Marselle kryeson Ligėn franceze

Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3919
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Marselle kryeson Ligėn franceze   Sun Mar 22, 2009 5:29 am

Skuadra e Lorik Canės, Olimpique Marseille, ėshtė ngjitur nė krye tė tabelės nė Ligėn e Parė franceze, pas fitores kundėr Nantes.
Takimi i zhvilluar tė shtunėn mbrėma nė Stade Velodrome, ndėrmjet Olympique de Marseille dhe Nantes Atlantiques, ka pėrfunduar me fitoren e skuadrės vendase me rezultat prej 2-0.

Vendasit arritėn tė shėnojnė dy gola tė shpejtė nė minutat e para tė pjesės sė dytė, me anė tė Renato Civellit (54’) dhe Brandaos (59’), pėr t’i siguruar tre pikė shumė tė rėndėsishme tė cilat e ngrenė Marseillen nė krye tė tabelės.

Aktualisht Marseille gjendet dy pikė para liderit tė deritanishėm, Lyon, i cili tė dielėn e zhvillon ndeshjen e javės sė 29-tė kundėr Sochaux.

Mesfushori i Kombėtares shqiptare, Lorik Cana, bėri njė paraqitje tė mirė nė kėtė takim duke luajtur plot nėntėdhjetė minuta.
Back to top Go down
View user profile
 
Marselle kryeson Ligėn franceze
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: