Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Thanks : 0
Pikėt : 3386
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Marselle kryeson Ligėn franceze   Sun Mar 22, 2009 5:29 am

Skuadra e Lorik Canės, Olimpique Marseille, ėshtė ngjitur nė krye tė tabelės nė Ligėn e Parė franceze, pas fitores kundėr Nantes.
Takimi i zhvilluar tė shtunėn mbrėma nė Stade Velodrome, ndėrmjet Olympique de Marseille dhe Nantes Atlantiques, ka pėrfunduar me fitoren e skuadrės vendase me rezultat prej 2-0.

Vendasit arritėn tė shėnojnė dy gola tė shpejtė nė minutat e para tė pjesės sė dytė, me anė tė Renato Civellit (54’) dhe Brandaos (59’), pėr t’i siguruar tre pikė shumė tė rėndėsishme tė cilat e ngrenė Marseillen nė krye tė tabelės.

Aktualisht Marseille gjendet dy pikė para liderit tė deritanishėm, Lyon, i cili tė dielėn e zhvillon ndeshjen e javės sė 29-tė kundėr Sochaux.

Mesfushori i Kombėtares shqiptare, Lorik Cana, bėri njė paraqitje tė mirė nė kėtė takim duke luajtur plot nėntėdhjetė minuta.