PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Valladolidi kundėrshtar i lehtė pėr Sevillan

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
V@L!
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1347
Thanks : 0
Pikėt : 3644
Registration date : 2009-01-30

PostSubject: Valladolidi kundėrshtar i lehtė pėr Sevillan   Sun Mar 22, 2009 5:30 am

Skuadra e Sevillas ka shėnuar fitore tė lehtė kundėr Valladolidit nė Sanchez Pizjuan me rezultat 4-1.
Njeriu i ndeshjes nė kėtė pėrballje ishte sulmuesi Frederic Kanoute, i cili shėnoi hat-trick kundėr Valladolidit.

Kanoute e shėnoi golin e parė nė fillim tė ndeshjes (8’), ndėrsa Henok Goitom e barazoi rezultatin (22’).

Pa pėrfunduar pjesa e parė (43’), sulmuesi i Sevillas krijoi sėrish epėrsinė pėr skuadrėn e tij, dhe mė kėtė rezultat skuadrat shkuan nė pushim.

Luis Fabiano shėnoi golin e tretė pėr andaluzianėt, ndėrsa lojtari i cili e filloi serinė e golave, edhe e mbylli atė, duke kompletuar hat-trickun e tij (70’).

Tė shtunėn fitore ka shėnuar edhe Villarreali duke e mposhtur Athletic Bilbaon nė El Madrigal me rezultat 2-0. Golat pėr Villarrealin i shėnuan Cazorla (68’) dhe Matias Fernandez (90’).
Back to top Go down
View user profile
 
Valladolidi kundėrshtar i lehtė pėr Sevillan
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Nafi Ēegrani: Demant kundėr ''komentit'' tė njė spiuni tė fshehur
» Gaztori Erion Veliaj, gėlbaza shpifėse e Edi Ramės kundėr tė majtės shqiptare
» Asllan Dibrani:Kushtrim pėr shpėtim nga rreziku i ekstremizmit islamik,qė vepron nė mėnyrė perfide kundėr kombit shqiptar
» Tė gjitha veprimet e kundėrligjshme tė Xhabir Zharkut
» Propagandė naive dhe e pėshtirė kundėr festės sė Vitit tė Ri (VIDEO)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Tema tė ndryshme :: Sport-
Jump to: