PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 A4 – mė i miri nė Gjermani

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4198
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: A4 – mė i miri nė Gjermani   Mon Mar 23, 2009 12:18 pmAudi A4 ne tregun gjerman i ka mundur tė gjithė rivalėt e tij.
Audi A4 vitin e kaluar ka qenė automjeti mė i shitur nė klasėn e vet nė tregun gjerman, tanimė tradicionalisht mė tė madhin nė Evropė, kur bėhet fjalė pėr limuzinat luksoze tė klasės sė mesme.

Gjithsej janė shitur 98.714 njėsi tė kėtij modeli, me tė cilėn gjė janė mundur bindshėm rivalėt.

Sa i pėrket vetė Audit, modeli A4 merr madje 40% nė Gjermani.

As automjetet tjera me katėr unaza nė maskėn e pėrparme nuk janė mbrapa – A6 gjithashtu ėshtė lider nė segmentin e vet, qė vlen edhe pėr modelin TT.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
A4 – mė i miri nė Gjermani
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gjermani: Varroset vajza turke qė u vra nga banda serbe
» Nuk kemi besuar se ekziston njė organizim kaq i mirė i FFSHGJ-sė dhe i klubeve shqiptare nė Gjermani
» Asllan Dibrani: Qendra e Vetėvendosjes nė Gjermani zgjerohet edhe me njė nėndegė nė Nürnberg
» U zgjodh udhėheqja e re e Degės sė LDK-sė nė Gjermani
» LDD Gjermani: Thumba (me)pa helm! Ah, Nonda Bulka, ndjesė pastė! (Parodi)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: