PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Tata Nano, automobili mė i lirė nė botė

Go down 
AuthorMessage
arbias
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 530
Age : 24
Location : Kosova
Job/hobbies : YuGiOh
Thanks : 0
Pikėt : 3534
Registration date : 2009-02-03

PostSubject: Tata Nano, automobili mė i lirė nė botė   Tue Mar 24, 2009 5:34 am

Tata Nano, automobili mė i lirė nė botė, do tė prezantohet nė Indi.

Me ēmimin 100,000 rupi (1,979 dollar ose 1,366 funte), Nano do tė prezantohet nė Mumbai, para se tė shitet nė mbarė Indinė nė 10 ditėt e ardhshme.

Tata shpreson se automobili, 3 metra i gjatė dhe me 5 ulėse do tė jetė mjaft i lirė sa do t’i inkurajojė miliona indianė qė tė heqin dorė nga motoēikletat e tyre.

Ekspertėt e industrisė sė automobilave vlerėsojnė se Tatas do t’i duhen 5 deri nė 6 vjet pėr tė filluar tė bėj profit me Nanon. (BBC)

_________________
*~Ar*Bi*~As*

Back to top Go down
View user profile
 
Tata Nano, automobili mė i lirė nė botė
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: