PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Vjen edhe Golf VI GTD

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4195
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Vjen edhe Golf VI GTD   Tue Mar 24, 2009 3:08 pmVolkswagen Golf VI bėhet edhe me versionin me naftė GTD, i cili sė shpejti do tė paraqitet edhe zyrtarisht.
Nė panairin e radhės sė automjeteve AMI nė Leipzig tė Gjermanisė, i cili mbahet nga 28 mars deri mė 5 prill tė kėtij viti, publikut do t’i paraqitet edhe Golf VI edhe nė versionin GTD.

GTD nėn kapak do tė ketė motorin e njohur me naftė prej 2.0 litrash dhe 170 KF, qė i mundėson Golfit tė arrijė shpejtėsinė prej 100 km/h pėr 8.2 sekonda. Shpejtėsia maksimale ėshtė 220 km/h.

Natyrisht, nė ofertė pėrveē marshit mekanik prej gjashtė shpejtėsish do tė jetė edhe marshi DSG me friksion tė dyfishtė dhe shtatė shpejtėsi transmetimi.

Dallimet mė tė mėdha nė mes tė GTI-sė sė re janė nė motorizim, ndryshe pamja ėshtė shumė e ngjashme.

Edhe enterieri ėshtė shumė i ngjashėm me atė nga GTI, qė nėnkupton ulėse, timon dhe pedale sportive si dhe pajisje shumė tė pasura.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Vjen edhe Golf VI GTD
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: