PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Kia paraqet versionin hibrid

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4137
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Kia paraqet versionin hibrid   Wed Mar 25, 2009 10:39 amKia ka paraqitur nė tregun korean versionin hibrid tė modelit Forte, ndėrsa tash pėr tash nuk ėshtė njoftuar nėse ky automjet do tė paraqitet nė treg edhe nė vendet tjera.
Kia Forte LPI Hybrid ka motor me benzinė, 1.6 litra dhe zhvillon 114 KF, ndėrsa pėr ndihmesė e ka elektromotorin 15 kW/20.4 KF.

Leva e marsheve, kuptohet ėshtė automatike, por jo klasike, por i pashkallėzuar- CVT.

Pėr shkak tė ēmimit tė lartė, peshės, teknologjisė hibride dhe marshit automatik, dhe harxhimit jo aq mbresėlėnės (5.8 l/100), duket se nuk do tė ketė edhe aq blerės nė Evropė, duke llogaritur ekzistimin e automjeteve tė mira dizel.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Kia paraqet versionin hibrid
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: