PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 Tata Nano nė tė ardhmen edhe nė Evropė dhe Amerikė

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 3867
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: Tata Nano nė tė ardhmen edhe nė Evropė dhe Amerikė   Wed Mar 25, 2009 10:39 amTata Nano ėshtė automjet pėr tė cilin ėshtė folur mė sė shumti gjatė kėtij viti, i konsideruar si automjeti mė i lirė nė botė duke lėkundur tė gjithė industrinė automobilistike.
Megjithatė ēmimi i tij prej 2.000 dollarėsh, pa tatim vlen vetėm pėr Indinė, kėshtu qė prodhuesit tjerė nuk janė edhe aq tė shqetėsuar.

Siē njofton “Financial Times”, kompania Tata Motors ėshtė duke planifikuar qė prodhimin e vet ta nxjerrė edhe nė tregjet evropiane dhe ato amerikane.

Prodhuesit e Tata Nanos janė tė vetėdijshėm se duhet t’i plotėsojnė shumė standarde pėr siguri dhe pėr ekologji, dhe tė shtojnė edhe aparaturė shtesė nėse dėshirojnė tė kenė sukses, mirėpo kjo do tė thotė se do tė duhet ta rrisin edhe ēmimin.

Planet qė ky automjet tė arrijė nė Evropė llogariten deri nė vitin 2011, ndėrsa pėr nė SHBA, nė vitin 2012.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
Tata Nano nė tė ardhmen edhe nė Evropė dhe Amerikė
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Fadil Demaku: Pas takimit nė Kretė: Nano-Millosheviq
» Asllan Dibrani: Gjergj Kastriot Skėnderbeu edhe pėr se vdekuri po i tremb armiqtė!
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Teuta ishte mbretėreshė ilire, ajo mėkėmbėsoi tė shoqin, Agronin, nė vitin 231 p.e.s.(A i ngjan edhe Presidentja e re e Kosovės Mbretreshės sonė)
» Si e njoha Nanon dhe Berishėn

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: