PortaliHomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in
Mirė Se Erdhet Nė Ks-Net.Tk , Akoma nuk jeni rexhistruar Rexhistrohu Tani Nėse keni harruar fjalkalimin Kliko Kėtu

Share | 
 

 IPKO shpėrblen konsumatorin 10.000 tė televizionit digjital kabllor

Go down 
AuthorMessage
Ghetto Gold
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1400
Location : AdminCP
Job/hobbies : Couter Strike
Thanks : 3
Pikėt : 4136
Registration date : 2008-07-09

PostSubject: IPKO shpėrblen konsumatorin 10.000 tė televizionit digjital kabllor   Wed Mar 25, 2009 10:41 amKanė mjaftuar vetėm nėntė ditė pune, qė kompania IPKO tė pėrfitojė 10.000 konsumatorė me ofertėn e saj tė televizionit digjital kabllor.
Zenel Zhinipotoku nga Prishtina, ka qenė konsumatori me fat i cili ėshtė befasuar kėndshėm tw mwrkurwn, kur zyrtarėt e kompanisė e kanė njoftuar se ai ėshtė konsumatori i 10.000 i shėrbimit tė televizionit digjital kabllor, tė cilin kompania IPKO e ofron nė bashkėpunim me platformėn e mirėnjohur televizive DigitAlb.

“Kompania IPKO sigurisht ėshtė lider nė shėrbimin konsumator, pasi qė shėrbimin tė cilin kjo kompani e ofron ėshtė i shkėlqyeshėm. Unė jam i nderuar tė fitoj kėtė shpėrblim, siē ėshtė njė konsolė Nintendo Wii dhe njė marrės digjital, i cili do ta befasojė kėndshėm vajzėn time tė vogėl, Enea”, tha ai.

Kompania telekomunikuese IPKO, qė nga 16 marsi ka kaluar nga transmetimi televiziv analog nė atė digjital. Nė bashkėpunim me platformėn DigitAlb, konsumatorėt e IPKO Digital TV do tė kane mundėsi qė tė kėnaqen me ofertėn mė tė mirė nė treg te programeve informuese, argėtuese, filmave, sportit, muzikės etj.

“Pako e televizionit digjital kabllor tė cilėn po e ofrojmė ėshtė oferta mė atraktive nė treg, duke e pasur parasysh pėrmbajtjen, sinjalin cilėsor dhe risitė qė i ofron ajo. Mirėpo, kjo e arritur ėshtė vetėm pikėnisje e tė gjithė ofertave atraktive tė cilat do t’ia ofrojmė konsumatorit tė IPKO’s” tha Shpend Jakupi, drejtor komercial nė IPKO.

IPKO ofron shėrbime telekomunikimi tė telefonisė mobile, internetit dhe tė telefonisė fikse si dhe tė televizionit kabllor. Tė tri kėto shėrbime janė tė licencuara nga autoritete pėrkatėse.

_________________
Back to top Go down
View user profile
 
IPKO shpėrblen konsumatorin 10.000 tė televizionit digjital kabllor
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
WwW.Ks-Network.Tk :: Qendra e Forumi :: Lajmet e Portalit-
Jump to: